Wiadomości lokalne

Dom Kultury w Kozłowej Górze odnowiony

Zakończył się długo oczekiwany remont filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze. Odnowiona jest nie tylko elewacja budynku, ale także wszystkie pomieszczenia. Cieszymy się, że władze miasta dotrzymały słowa i wyremontowały nasz dom kultury – mówią nam mieszkańcy dzielnicy. Na remont kozłowogórskiego Domu Kultury miasto przeznaczyło ponad milion złotych.

Przycinka niebezpiecznych drzew-ulica Józefska zamknieta

Przysypane śniegiem i pochylone mocno nad ulicą Józefską drzewa zagrażały zdrowiu i życiu uczestnikowi ruchu (chodzi o odcinek od cmentarza aż do ulicy Ceramiki). Prezydent powołał w związku z tym specjalny zespół, który zajął się oceną zagrożenia. W skład zespołu weszli, miedzy innymi, przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ruch drogowy w mieście. Zdecydowano, że stanowiące zagrożenie drzewa zostaną przycięte. Dlatego dzisiaj od godziny 800 aż do zakończenia prac ulica Józefska będzie wyłączona z ruchu..

Przeprowadzka pomnika

Od maja 2009 roku trwa akcja przenoszenia pomnika ofiar terroryzmu hitlerowskiego, który znajdował się na terenie likwidowanej kopalni „Andaluzja”. O pomoc w sprawie zachowania pomnika zwrócili się do prezydenta Stanisława Korfantego zaniepokojeni pracownicy byłej KWK „Andaluzja”. Prezydent powołał specjalny komitet na rzecz ratowania tego cennego obiektu, na jego czele stanął wiceprezydent Zenon Przywara. Pomnik nie tylko ocaleje, ale zostanie gruntownie odnowiony i umieszczony w odpowiednim dla tak ważnego obiektu miejscu.

Bezpieczniej na skrzyżowaniu

Skrzyżowanie ulic Generała Ziętka i Konstytucji 3 Maja należało do najbardziej wypadkowych skrzyżowań w mieście – często dochodziło tam do stłuczek i kolizji. Od niedawna sytuacja powinna się jednak poprawić – zakończyła się gruntowna modernizacja skrzyżowania, której celem była właśnie poprawa bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. Oficjalnie oddano do użytku zmodernizowane skrzyżowanie.

Światło Betlejemskie

14 grudnia o godzinie 18.00 podczas mszy świętej w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich odbędzie się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Betlejemskie światło przekażą harcerze Komendy Śląskiej Chorągwi oraz Hufiec ZHP im. Hatki, Hadasia i Tomy w Piekarach Śląskich. Zaproszeni goście, zuchy i harcerze spotkają się przed mszą świętą na wspólnym kolędowaniu. Po mszy harcerze wraz z wiernymi, w szyku, przejdą wspólnie pod pomnik Jana Pawła II gdzie złożą znicze.

Nowoczesny system grzewczy na Śląskiej

1 grudnia nastąpił oficjalny odbiór prekursorskiego w naszym mieście systemu grzewczego, który już od ponad miesiąca działa w budynku przy ulicy Śląskiej 6. Inwestycja, której łącza wartość wynosi 600 tys. zł została sfinansowana ze środków MPEC Sp. z o.o. oraz dotacji miasta Piekary Śląskie, udzielonej Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej. To najnowocześniejszy system grzewczy w naszym mieście.

Skrzyżowanie z „czwórką” zmodernizowane

Droga Krajowa nr 4, z która graniczą Piekary, to jedna z najbardziej obciążonych ruchem dróg na Śląsku. Wyjeżdżając na popularną „czwórkę” bardzo często trudno włączyć się do ruchu. Od kilku dni będzie to łatwiejsze w rejonie skrzyżowania DK-4 z ulicą Sadowskiego (biegnącą od Dąbrówki Wielkiej).

Strony

Subskrybuj RSS - Wiadomości lokalne