Wysoczyzna Łaska - Atrakcje

Strony

Klasztor Franciszkanów w Łodzi (Łagiewniki) – franciszkański klasztor katolicki w Łodzi, należący do warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.
Cmentarz na Mani w Łodzi – cmentarz rzymskokatolicki pw. św. Antoniego. Mieści się w Łodzi przy ulicy Solec 11. Cmentarz znajduje się w dzielnicy Polesie, na małym osiedlu Mania, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Parku na Zdrowiu i jego naturalnego przedłużenia - tzw.
Łódź, Kurczaki 81
Cmentarz rzymskokatolicki św. Wojciecha w Łodzi jest położony na południowej części Łodzi przy ulicy Kurczaki 81. Popularnie jest nazywany cmentarzem na Kurczakach.
Pałac Juliusza Heinzla w Łagiewnikach – jeden z trzech pałaców Juliusza Heinzla; znajduje się przy ulicy Okólnej 166 w Łodzi. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo łódzkie (pol.). 30 września 2014. . s. 42.
Łask, Warszawska 15
Kolegiata Nawiedzenia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku - zabytkowy kościół z 1525 roku, gotycki, przebudowany po pożarze 1749. Bogate wnętrze, obrazy, portrety, rzeźby, głównie XVI i XVIII wiek.
Kaplica Karola Scheiblera – nagrobna kaplica-mauzoleum znajdująca się na Starym Cmentarzu przy ul Ogrodowej w Łodzi, na jego ewangelicko-augsburskiej części. Zbudowana w 1888 r. według projektu Edwarda Lilpopa i Józefa Dziekońskiego.
Łódź, Piotrkowska 2/2a
Kościół pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego – katolicki kościół w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 2/2a (w sąsiedztwie Placu Wolności).
Bazylika Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium Św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli – świątynia wybudowana w miejscu modrzewiowego kościoła z roku 1782. Nowy kościół wzniesiono w latach 1872-1891 w stylu eklektycznym.
Łódź, Tymienieckiego 33-33b
Łódź, Walerego Wróblewskiego 38
Łódź, Limanowskiego 59
Parafia pw. Świętego Marka Ewangelisty w Łodzi – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie Łódź-Żubardź.
Łódź, Świętego Jerzego 7a
Kościół garnizonowy św. Jerzego (dawniej Cerkiew garnizonowa św. Aleksego Metropolity) – kościół rzymsko-katolicki przy ulicy św. Jerzego 9 w Łodzi.
Łódź, Stary Rynek
Stary Rynek – plac w środkowo-północnej części Łodzi.
Pabianice, Stary Rynek 22
Kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty oraz św. Wawrzyńca Męczennika – najstarszy kościół w Pabianicach (Stary Rynek 22), obiekt zabytkowy; jedna z najstarszych świątyń rzymskokatolckich w archidiecezji łódzkiej i kościół parafialny parafii pod tym samym wezwaniem.
Pabianice, Ewangelicka 2/4
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Pabianicach - cmentarz parafii ewangelicko-augsburskiej świętych Piotra i Pawła w Pabianicach. Położony jest w północnej części zespołu pabianickich nekropolii. Do wejścia głównego, od strony ulicy Orlej, prowadzi mała ulica Ewangelicka.
Łódź, Konstantynowska 8/10
Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi – jeden z kilkunastu ogrodów zoologicznych znajdujących się w Polsce. Pod względem powierzchni (16,4 ha) zajmuje 8 miejsce, w zróżnicowaniu swego zwierzostanu jest na 5. pozycji. Łódzkie zoo znajduje się u zbiegu ulic Krzemienieckiej i Konstantynowskiej.
Cmentarz rzymskokatolicki w Łodzi – Łagiewnikach przy parafii św. Antoniego – cmentarz położony przy ul. Okólnej 185 (adres kancelarii), w północnej części Lasu Łagiewnickiego, na północy sąsiaduje z drogą krajową nr 71; nieopodal klasztoru oo. Franciszkanów w Łodzi.
Stary Cmentarz w Łodzi – to jedna z najważniejszych nekropolii Łodzi. Cmentarz jest trójwyznaniowy – podzielony stosownie do wyznań na następujące części: katolicką (11 ha), ewangelicką (9 ha) i prawosławną (niespełna 1 ha).
Łódź, Wólczańska 243A
Willa Hüffera – położona przy ulicy Wólczańskiej 243a w Łodzi, w obrębie parku Skrzywana budynek willowy przy Fabryce Wyrobów Dzieżganych i Pończoch Hüffera.

Strony