Powiat krasnostawski - Atrakcje

Strony

Zamek w Krupem – zespół budowli z XVI wieku wzniesiony przez Pawła Orzechowskiego herbu Rogala, podkomorzego chełmskiego i starostę surażskiego. Obecnie w ruinie.
Krasnystaw, Plac 3 Maja 21
Ratusz w Krasnymstawie – ratusz pochodzący z dwudziestolecia międzywojennego. Pierwotny średniowieczny ratusz znajdował się na rynku, który obecnie nosi nazwę 3 maja. Spłonął on w czasie wielkiego pożaru miasta jaki miał miejsce w 1811 roku.
Krasnystaw, Józefa Piłsudskiego 5
Pałac biskupów chełmskich w Krasnymstawie – pałac w Krasnymstawie wybudowany w pierwszej połowie XVII wieku przez biskupa chełmskiego Stanisława Gomolińskiego. Przylega bezpośrednio do zabudowań klasztornych jezuitów.
Krasnystaw, Piłsudskiego 3
Kościół św. Franciszka Ksawerego - kościół projektu Jana Delamarsa wzniesiony na przełomie XVII i XVIII wieku w Krasnymstawie, znajdujący się przy ul. Piłsudskiego 3.
Grobisko ariańskie w Krynicy (nazywane także Wieżą Ariańską, Arianką, czopem lub Grobiskiem) – jeden z nielicznych w Polsce grobów piramidalnych, najprawdopodobniej jeden z najstarszych, znajdujący się niedaleko miejscowości Krynica, w powiecie krasnostawskim.
Parafia Świętego Jana Nepomucena w Fajsławicach - parafia rzymskokatolicka w Fajsławicach, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Piaski. Została erygowana w 1757. Mieści się pod numerem 109a. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Tarnogóra, Krakowskie Przedmieście 8
Kościół świętej Zofii – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Krasnystaw - Wschód archidiecezji lubelskiej.
Cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Bończy – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia położona jest poza zabudową wsi, na wzniesieniu przy trasie Krasnystaw–Uchanie–Hrubieszów.

Strony