Kościół Zesłania Ducha Świętego - Atrakcje

0

Strony

Kraków, Ruczaj, Kobierzyńska 13
Kościół Zesłania Ducha Świętego — parafialny kościół rzymskokatolicki znajdujący się w Krakowie na osiedlu Ruczaj przy skrzyżowaniu ul. Kobierzyńskiej i Rostworowskiego. Projektantem kościoła i towarzyszącego kompleksu budynków mieszkalnych był prof. Witold Cęckiewicz przy współpracy:
Kraków, Cegielniana 43
Parafia Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Podgórze archidiecezji krakowskiej na os. Cegielnianym.
Kraków, Świętego Jacka 16
Kościół Boskiego Zbawiciela – kościół salwatorianów wybudowany w stylu postmodernistycznym, znajduje się na krakowskim Zakrzówku, przy ulicy św. Jacka 16. Kościół został wybudowany w latach 1971-1976 według projektu Janusza Gawora.
Kraków, Podgórze, Kościuszkowców / Niemcewicza
Park Solvay – zagospodarowany turystycznie park w Krakowie. Nazwa parku została nadana uchwałą Rady Miasta Krakowa z dnia 3 czerwca 1998.
Kraków, Rzemieślnicza 10
Muzeum Ratownictwa w Krakowie, (wł. Ochotnicza Straż Pożarna Muzeum Ratownictwa w Krakowie) – założone w 2005 r. muzeum mieszczące się obecnie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Rzemieślniczej 10 w Krakowie.
Krzemionki Zakrzowskie – wzgórze zrębowe w południowo-zachodniej części Krakowa na południe od Wisły, na terenie dawnej wsi Zakrzówek.
Jaskinia Twardowskiego – duża jaskinia krasowa, znajdująca się w Krakowie, w północno-zachodniej części wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich w części zwanej Skałkami Twardowskiego, niedaleko Wisły. Dodatkowe informacje o jaskini: rozciągłość południkowa: 60,52 m
Kraków, Łagiewniki, Siostry Faustyny
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (kaplica św. Józefa) – część kompleksu kościelno-klasztornego zwanego Józefowem wzniesionego w latach 1889–1893 według projektów Karola Zaremby z fundacji Aleksandra Lubomirskiego. Obecnie wchodzi w skład Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – sanktuarium położone przy ul. Siostry Faustyny w Krakowie-Łagiewnikach. Związane jest z życiem i działalnością św. siostry Faustyny Kowalskiej, propagatorki kultu Bożego Miłosierdzia. Od lat 40.
Kraków, Księdza Stefana Pawlickiego 1
Kopiec Jana Pawła II – najmłodszy i najmniejszy z krakowskich kopców, usypany na terenie Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców na Dębnikach przy ul. ks. Stefana Pawlickiego. Kopiec ma 7 m wysokości (bez krzyża).
Kraków, Siostry Faustyny
Cmentarz wojenny nr 384 – Łagiewniki – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie, znajdujący się na terenie jego okręgu XI Twierdza Kraków.
Kraków, Komandosów 18
Kościół Matki Boskiej Fatimskiej – parafialny kościół rzymskokatolicki znajduje się na Osiedlu Podwawelskim, przy ul. Komandosów 18, w administracyjnej dzielnicy VIII w Krakowie.
Kraków, Osiedle Podwawelskie, Komandosów 25
Kościół św. Bartłomieja – zabytkowy kościół rzymskokatolicki na Osiedlu Podwawelskim, ul. Komandosów 25, w administracyjnej dzielnicy VIII w Krakowie.
Kraków, Pychowice, Wzgórze 33
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Salwator archidiecezji krakowskiej w Pychowicach przy ulicy Wzgórze.

Strony