Powiat sejneński - Miejsce kultu

Sejny, Plac świętej Agaty 1
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach – kościół podominikański w Sejnach. Kościół pełni funkcję świątyni parafialnej, sanktuarium i kolegiaty. Nosi godność bazyliki mniejszej. Stanowi wschodnią część dawnego kompleksu klasztornego dominikanów.
Kościół Świętej Rodziny w Karolinie – rzymskokatolicki kościół w Karolinie, wzniesiony jako cerkiew prawosławna (jednowiercza). ↑
Sejny, Zawadzkiego 4
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Sejnach – poewangelicki, obecnie filialny kościół rzymskokatolicki mieszczący się w Sejnach, przy ulicy Wacława Zawadzkiego, ówczesnej Węgierskiej.
Kościół św. Anny w Gibach – pierwotnie molenna bezpopowców wzniesiona w 1912 w miejscowości Pogorzelec. Wieżę dobudowano w 1930. W latach 1913–1941 obiekt służył jako dom modlitwy staroobrzędowców. W czasie II wojny światowej uszkodzony; po wojnie odbudowany.
Sejny, Józefa Piłsudskiego 37
Synagoga w Sejnach, zwana Domem Talmudycznym – synagoga znajdująca się w Sejnach przy ulicy Józefa Piłsudskiego 37, naprzeciw Białej Synagogi.
Puńsk, Adama Mickiewicza 55
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puńsku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Puńsk, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Sejny diecezji ełckiej.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Krasnopol, w województwie podlaskim. Należy do dekanatu Sejny diecezji ełckiej.
Sejny, Józefa Piłsudskiego 39
Biała Synagoga w Sejnach – synagoga znajdująca się w Sejnach, przy ulicy Józefa Piłsudskiego 41.
Synagoga w Krasnopolu – synagoga zbudowana w 1850 roku przy Małym Rynku Żydowskim, pomiędzy obecnymi ulicami Polną i Pierwszego Maja w Krasnopolu.
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Berżnikach – zabytkowy drewniany rzymskokatolicki kościół parafialny w dekanacie Sejny diecezji ełckiej znajdujący się we wsi Berżniki pod numerem 47 w pobliżu jeziora Kelig.
Puńsk, Mickiewicza 58
Synagoga w Puńsku – zbudowana na przełomie XIX i XX wieku przy ulicy Mickiewicza 58. Podczas II wojny światowej, w 1941 roku hitlerowcy doszczętnie zdewastowali synagogę. Od zakończenia wojny w budynku synagogi znajdują się mieszkania, a w międzyczasie mieściło się również kino oraz sklep.