Lubelskie - Sanktuaria świętych

Lubartów, Juliusza Słowackiego 6
Bazylika św. Anny w Lubartowie – świątynia budowana w latach 1733-1738, projektu Pawła Antoniego Fontany. Barokowa, murowana, dwuwieżowa, ufundowana przez Pawła Sanguszkę. Budowniczym Fary Lubartowskiej był Tomasz Rezler. Konsekracji świątyni dokonał biskup żmudzki Józef Michał Karp w 1738 roku.
Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Radecznicy to ważny obiekt pielgrzymkowy, zwany Lubelską Częstochową. Składają się na niego barokowy, jednonawowy kościół, z charakterystyczną, widoczną z daleka fasadą, oraz przylegający doń klasztor OO. Bernardynów.
Sanktuarium Świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju to dawny franciszkański zespół klasztorny. W skład tego zespołu wchodzi kościół pw. św. Marii Magdaleny (w przyszłości ma zostać bazyliką), nieczynny klasztor, kaplica pw. św. Marii Magdaleny oraz dzwonnica.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Janów Podlaski diecezji siedleckiej.
Parafia Świętego Tomasza Apostoła i Świętego Stanisława w Piotrawinie - parafia rzymskokatolicka w Piotrawinie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Opole Lubelskie. Została erygowana w 1050. Mieści się pod numerem 94. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Kościół rektoralny Świętego Andrzeja Apostoła w Chełmie - kościół rektoralny w Chełmie należący do Franciszkanów reformatów.
Cerkiew pod wezwaniem św. Onufrego w Jabłecznej – cerkiew prawosławna. Główna świątynia stauropigialnego monasteru św. Onufrego w Jabłecznej.
Lublin, Bernardyńska 5
Kościół Bernardynów pod wezwaniem Nawrócenie św. Pawła w Lublinie – kościół murowany, wzniesiony w latach 1470–1497, a następnie odbudowywany po pożarach w latach 1557–1569 oraz 1602–1630 (bud. Rudolf Negroni i Jakub Balin).