Klimontów

0

Klimontów - wieś gminna w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim.

Warto zobaczyć

Cmentarz żydowski w Klimontowie – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Klimontów. Nie wiadomo dokładnie kiedy powstał, być może miało to miejsce w XVIII wieku. Ma powierzchnię 1,5 ha. Znajduje się we wschodniej części miasta. Został zniszczony podczas II wojny światowej.
Kolegiata św. Józefa w Klimontowie (zwana kościołem farnym lub infułackim) – rzymskokatolicka świątynia ufundowana w 1637 przez Jerzego Ossolińskiego. Kościół zbudowano w latach 1643–1650 według projektu Wawrzyńca Senesa w stylu barokowym.
Synagoga w Klimontowie – synagoga znajdująca się w Klimontowie, przy ulicy Szkolnej, w bezpośrednim sąsiedztwie rynku oraz dawnego cmentarza żydowskiego.
Cmentarz rzymskokatolicki w Klimontowie – zabytkowy cmentarz założony w 1843 roku, znajdujący się w gminie Klimontów, w powiecie sandomierskim, usytuowany na południowych krańcach Klimontowa.
Klimontów, Brunona Jasieńskiego 2
Kościół Najświętszej Maryi Panny i św. Jacka w Klimontowie - rzymskokatolicka świątynia ufundowana przez Jana Zbigniewa Ossolińskiego w 1613 roku. Pierwotnie kościół wybudowany został w stylu późnorenesansowym na bryle gotyckiej.