Jarosław - Zabytki sakralne

Jarosław, Benedyktyńska 5
Kościół pw. św. Mikołaja i Stanisława biskupa w Jarosławiu przy ulicy Benedyktyńskiej. Przez starszych mieszkańców zwany Anna Kasarnia, został zbudowany w latach 1614-1624. Ma konstrukcję jednonawową, zrobioną na planie krzyża, przez dobudowę kaplic i wież zamknięty na rzucie prostokąta (z absydą).
Jarosław, Dominikańska 25
Bazylika mniejsza Matki Bożej Bolesnej i klasztor dominikanów, mieści się przy ul. Dominikańskiej 25 w Jarosławiu. Przy klasztorze funkcjonuje parafia. Obowiązki duszpasterskie pełnią od roku 1777 oo. dominikanie.
Klasztor Niepokalanek w Jarosławiu – klasztor i kaplica w Jarosławiu w województwie podkarpackim.
Jarosław, Plac Księdza Piotra Skargi 3
Kolegiata Bożego Ciała w Jarosławiu – dawny kościół św. Jana. przy placu Piotra Skargi w Jarosławiu
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu - świątynia greckokatolicka w Jarosławiu wybudowana została w latach 1717-1747, następnie przebudowana w latach 1911-1912. Jest głównym ośrodkiem pielgrzymkowym polskich unitów.
Jarosław, Grunwaldzka 10
Kościół św. Ducha w Jarosławiu przy ulicy Grunwaldzkiej. Dawny kościół szpitalny związany z fundacją ubogich, potwierdzoną i poszerzoną w 1462 roku. Zbudowany na miejscu drewnianego w latach 1689-1690, budowniczym był prawdopodobnie Jan Michał Link.
Jarosław, Czesławy Puzon ps. Baśka 1
Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Jarosławiu – kaplica rzymskokatolicka (obecnie pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP), położona na terenie Parku Miejskiego im. Baśki Puzon (gdzie wcześniej znajdował się cmentarz unicki), przy ulicy Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Jarosław, Plac Bóżnic 5
Synagoga Mała w Jarosławiu – synagoga znajdująca się w Jarosławiu przy placu Bożnic 5, na północ od Dużej Synagogi.
Jarosław, Opolska 12
Duża Synagoga w Jarosławiu – największa synagoga znajdująca się w Jarosławiu między ulicą Ordynacką od strony północnej, a Opolską 12 od strony południowej, na tzw. placu Bożnic.
Jarosław, Jana Pawła II 16
Kościół Trójcy Przenajświętszej i klasztor OO. Franciszkanów - Reformatów w Jarosławiu przy ulicy Jana Pawła II. Ufundowany w 1700 roku przez mieszczanina jarosławskiego Antoniego Kwolka oraz Franciszka i Eufrozyny Zawadzkich.