Gmina Bliżyn

0

Gmina Bliżyn - gmina wiejska w powiecie skarżyskim, w województwie świętokrzyskim.

Warto zobaczyć

Bliżyn, Stanisława Staszica 16d
Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie to samorządowa jednostka kulturalna działająca na terenie Gminy Bliżyn zwany Zameczkiem. Ośrodek Kultury powstał w 1976 roku uchwałą ówczesnej Gminnej Rady Narodowej Nr XIV z dn. 11 X 1976. Pierwszym dyrektorem była Jadwiga Murdzek.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sorbinie - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Sorbinie. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Rezerwat przyrody Dalejów – rezerwat leśny w gminie Bliżyn, w powiecie skarżyskim, w województwie świętokrzyskim. Powierzchnia: 87,76 ha Rok utworzenia: 1978 Numer ewidencyjny WKP: 039 Charakter rezerwatu: częściowy
Bliżyn, Tadeusza Kościuszki 6
Kościół świętego Ludwika w Bliżynie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu skarżyskiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Rocha w Mroczkowie - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Mroczkowie. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Odrowążku - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Odrowążku. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Bliżyn, Tadeusza Kościuszki 65