Gmina Suchedniów

0

Gmina Suchedniów - gmina miejsko-wiejska w powiecie skarżyskim, w województwie świętokrzyskim.

Warto zobaczyć

Suchedniów, Kościelna 11
Kościół św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie – kościół parafialny w Suchedniowie.
Rezerwat przyrody Kamień Michniowski – leśny rezerwat przyrody położony na terenie Sieradowickiego Parku Krajobrazowego (w nadleśnictwie Suchedniów), w gminie Bodzentyn, w powiecie kieleckim (województwo świętokrzyskie). Numer ewidencyjny WKP: 041
Parafia św. Alojzego Orione w Ostojowie – jedna z czternastu parafii dekanatu skarżyskiego w diecezji radomskiej. 1 lipca 1997 r. bp Edward Materski erygował parafię w Ostojowie. Proboszczem został ks. Rymarczyk, a od 2008 r. jest nim ks. Sławomir Molendowski.
Kamień Michniowski (435 m n.p.m.) – wzgórze w południowo-wschodniej Polsce w Górach Świętokrzyskich w Paśmie Sieradowickim. Znajduje się na terenie Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Na zboczach wzgórza znajduje się Rezerwat przyrody Kamień Michniowski
Suchedniów – stacja kolejowa w Suchedniowie, w województwie świętokrzyskim, w Polsce. Leży na linii kolejowej Warszawa Zachodnia-Kraków Główny.
Żarnowa Góra (315 m n.p.m.) – wzgórze w południowo-zachodniej Polsce w Górach Świętokrzyskich na Płaskowyżu Suchedniowskim. Znajduje się na terenie Sieradowickiego Parku Krajobrazowego.