Dwór w Dobieszowicach
Dwukondygnacyjny dwór usytuowany na niewielkim płaskowyżu powstał w końcu XVI lub na początku XVII w. Stanowił wówczas własność Jana Adolfa Frankenberga. Później był jednak parokrotnie przebudowywany. Był to budynek służący za mieszkanie dziedzicom względnie ich administratorom, jak to na pewno miało miejsce w przypadku Henckle von Donnersmarcków. Dwór w Dobieszowicach jest cenną budowlą uznaną za zabytek drugiej klasy.
- Czytaj dalej wpis Dwór w Dobieszowicach
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 813 odsłon
