Wysoczyzna Ciechanowska - Atrakcje

Strony

Zamek w Ciechanowie – zamek zbudowany w XIV wieku przez księcia mazowieckiego Siemowita III na bagnistym terenie, w Ciechanowie. Jego mury o wysokości 10 m są zbudowane na planie prostokąta. W narożnikach znajdują się dwie okrągłe baszty.
Ciechanów, Plac Jana Pawła II 6
Telefon: +48236723241
Ratusz w Ciechanowie – ratusz miasta Ciechanów w woj. mazowieckim, mieszczący się na północnej stronie rynku. Budynek powstał w 1844 r. według projektu architekta Henryka Marconiego w stylu neogotyckim.
Parafia Świętego Stanisława w Płoniawach-Bramurze – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Krasnosielc). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Różan, Plac Obrońców Różana
Glinojeck, Kościelna 1
Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Glinojecku - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie strzegowskim.
Różan, Panny Marii 7
Kościół świętej Anny w Różanie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Różan diecezji łomżyńskiej.
Maków Mazowiecki, Zielony Rynek 5
Synagoga w Makowie Mazowieckim – synagoga znajdująca się w Makowie Mazowieckim przy Zielonym Rynku 5, w pobliżu nieistniejącej już Wielkiej Synagogi.
Gołotczyzna, Aleksandra Świętochowskiego 16A
Ciechanów, 11 Pułku Ułanów Legionowych 41
Wieża ciśnień w Ciechanowie - wieżowy zbiornik wyrównawczy zaprojektowany przez warszawskiego architekta Jerzego Michała Bogusławskiego w 1972 r. przy współudziale konstruktora dr. Jerzego Wiblika, Stanisława Gajowniczka oraz Bohdana Szczeszeka, technologia : inż. Stanisław Majkowski.
Ciechanów, Augustiańska 3
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ciechanowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu ciechanowskiego wschodniego diecezji płockiej.
Pomnik Walki-Męczeństwa-Zwycięstwa – pomnik w Ciechanowie.
Kościół pw. Bożego Ciała w Makowie Mazowieckim (makowska fara) – najcenniejszy zabytek miasta. Patronem parafii jest św. Józef.
Ciechanów, Gwardii Ludowej
Nowy cmentarz żydowski w Ciechanowie przy ul. Gwardii Ludowej został założony pod koniec XIX wieku. Podczas II wojny światowej Niemcy zdewastowali cmentarz. Macewy zostały użyte do wybrukowania chodników w mieście. Ostatni znany pochówek odbył się w 1946 roku.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Sońsku – kościół rzymskokatolicki w diecezji płockiej.
Gołotczyzna, Aleksandra Świętochowskiego 16

Strony