Śląsk - Skały

Radkowskie Skały – skalne formy w Górach Stołowych, w Sudetach Środkowych, w południowo-zachodniej Polsce. Położone są na południe od Radkowa na wysokości ok. 600 m n.p.m., w południowo-wschodniej części Gór Stołowych, na północno-zachodniej krawędzi ich środkowego piętra.
Kukułcze Skały (niem. Kuckuckssteine) – grupa granitowych skałek w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy.
Pasterskie Skały – grupa malowniczych skał w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych, w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim.
Panieńskie Skały – formacja skalna oraz obszar Natura 2000 (kod PLH020009) w Lwówku Śląskim w województwie dolnośląskim. Wśród skał znajdowało się jedno z dwóch w Polsce stanowisko włosocienia delikatnego.
Błędne Skały (niem. Wilde Löcher) – zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt (skalne miasto), położony w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Stołowych.
Końskie Łby (niem. Pferdekopfstein) – formacja skalna w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy. Skały "Końskie Łby" położone są w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy, na północnym zboczu Szrenicy w pobliżu górnej stacji wyciągu.
Chybotek (do 1945 niem. Zuckerschale) – granitowa grupa skalna (chybotek) w Górach Izerskich, w województwie dolnośląskim, w miejscowości Szklarska Poręba. Głaz najwyżej położony o średnicy ok. 4 m daje się rozkołysać.
Trzy Świnki – grupa zamczysk skalnych położona w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy, znajdująca się na południowych stokach Szrenicy. Wysokości 8 m. Granit skałki jest gęsto poprzecinany żyłami aplitu, które są gdzieniegdzie spękane w regularną kostkę podobną do szachownicy.
Krucze Skały – skałka w Karkonoszach koło Karpacza.
Pielgrzymy (niem. Dreisteine, krótko po II wojnie światowej Zamczysko) – formacja skał granitowych o wysokości dochodzącej do 25 m, zlokalizowana w Karkonoszach.