Pojezierze Bytowskie - Kościoły

Bytów, Kardynała Josyfa Slipyja 5
Cerkiew Świętego Jerzego w Bytowie – bytowska cerkiew greckokatolicka to kościół pod wezwaniem świętego Jerzego z lat 1675-1685, dawna świątynia ewangelicka (niem.
Miastko, Królowej Jadwigi
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Miastku – rzymskokatolicki kościół parafialny. Patronem pomocniczym świątyni jest św. Juda Tadeusz.
Parafia Świętego Michała Archanioła w Tuchomiu – rzymskokatolicka parafia w Tuchomiu. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1383 roku.
Miastko, Rybacka 14
Cerkiew św. Włodzimierza i Olgi w Miastku – cerkiew greckokatolicka w Miastku, w województwie pomorskim. Jest to trójkondygnacyjny budynek mieszkalny wybudowany w 1905 w stylu secesyjnym. W latach 1985-1987 kamienica została zaadaptowana na cerkiew. Mieści się przy ulicy Rybackiej.
Parafia Chrystusa Króla w Kołczygłowach – rzymskokatolicka parafia w Kołczygłowach. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1951 roku.
Borzytuchom, Zwycięstwa 60
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Borzytuchomiu – rzymskokatolicka parafia w Borzytuchomiu. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1951 roku.
Parafia Świętego Mikołaja w Parchowie – rzymskokatolicka parafia w Parchowie. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1222 roku.
Bytów, Jana Pawła II 16
Kościół świętej Katarzyny Aleksandryjskiej i świętego Jana Chrzciciela w Bytowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Bytowie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Bytów diecezji pelplińskiej.
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Trzebielinie – została utworzona w 1968 roku. Należy do dekanatu Miastko diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1688-1691, poświęcony 1946. Mieści się pod numerem 88.
Bytów, Starokościelna 2
Wieża kościoła świętej Katarzyny w Bytowie – pozostałość gotyckiej świątyni znajdująca się w Bytowie, w województwie pomorskim.
Lipnica, Kościelna 2
Parafia Jasnogórskiej Królowej Polski w Lipnicy – rzymskokatolicka parafia w Lipnicy. Należy do dekanatu borzyszkowskiego Diecezji pelplińskiej. Budowniczym kościoła i pierwszym administratorem (do 1993 roku) był proboszcz parafii Borzyszkowy ks. kan.
Miastko, Wieżowa 13
Parafia Miłosierdzia Bożego w Miastku - rzymskokatolicka parafia została utworzona 28 lutego 1993 roku przez biskupa Czesława Domina. Należy do Dekanatu Miastko w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.