Mamy Bekasika !

Ocena: 
0
Brak ocen
Tegoroczna zima obfitowała w przyrodnicze niespodzianki. Do największych zaliczyć należy stwierdzenie bekasika na terenie Piekar Śląskich.

Ptak ten obserwowany był przez Łukasza Morawca w Dolinie Brynicy i najprawdopodobniej był to egzemplarz zimujący u nas. Bekasik to ptak wędrowny z rodziny bekasowatych spokrewniony z lęgowym w mieście kszykiem. Jest ptakiem objętym ścisłą ochroną, zaliczany do kategorii skrajnie nielicznych. Gnieździ się i przebywa na terenach podmokłych głównie na północy Europy. W Polsce gnieździ się jedynie sporadycznie na Bagnach Biebrzańskich. Częściej widziany jest na przelotach. Zimujące osobniki są bardzo rzadkie tak więc „nasz” piekarski egzemplarz jest tym większą niespodzianką i przyrodniczą rewelacją.
Ocena: 
0
Brak ocen
Licencja: 
KFree
Nazwa unikalna: 
Mamy Bekasika !