Gmina Jarocin - Atrakcje

Strony

Pałac Radolińskich w Jarocinie – wzniesiony w formach neogotyku angielskiego w latach 1847-1853 przez architekta Fryderyka Augusta Stülera. Rozbudowany o skrzydła boczne w latach 1911-1912 według projektu Frietschego. Do roku 1945 był siedzibą zniemczonej gałęzi rodu - książąt von Radolin.
Ruiny pałacu Opalińskich w Radlinie – pozostałości po pałacu, wzniesionym w latach około 1570 - 1592 we wsi Radlin przez Andrzeja Opalińskiego, marszałka wielkiego koronnego.
Kościół św. Marcina w Jarocinie – jedna z najstarszych świątyń w Wielkopolsce. Pierwsza informacja o kościele pochodzi z 1257 roku. Był to wówczas kościół drewniany zbudowany przez dziedziców Jarocina Jarockich, herbu Rawicz.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Potarzycy – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Potarzyca, w gminie Jarocin, w powiecie jarocińskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Wyzwolenia. Należy do dekanatu boreckiego.
Ratusz w Jarocinie - podcieniowa barokowa budowla wybudowana w latach 1799-1804, wielokrotnie przebudowywana, ostatnio w latach 1983-1989, odrestaurowana w 2006. Obecnie siedziba władz miasta i muzeum regionalnego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w centrum Witaszyc w gminie Jarocin.
Synagoga w Jarocinie – synagoga znajdująca się w Jarocinie przy ulicy Małej.
Kościół Świętego Wawrzyńca w Mieszkowie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi, dawnym mieście Mieszków, w gminie Jarocin, w powiecie jarocińskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Dworcowej.
Kościół św. Antoniego Padewskiego - polski rzymskokatolicki kościół parafialny położony w Jarocinie przy ulicy Franciszkańskiej 3, należący do dekanatu jarocińskiego w diecezji kaliskiej.

Strony