Garb Lubawski - Atrakcje

Strony

Ostróda, Adama Mickiewicza 22
Zamek krzyżacki w Ostródzie – budowla ta należy do najstarszych i najciekawszych zabytków budownictwa gotyckiego znajdujących się na terenie Ostródy. Pierwsza warownia położona w widłach Drwęcy wpadającej wówczas dwoma nurtami do Jeziora Drwęckiego istniała zapewne już w połowie XIII wieku.
Nowe Miasto Lubawskie, Kościelna 10
Telefon: 56 474 29 39
Bazylika św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim - kościół gotycki pochodzący z XIII-XV wieku. Wśród wyposażenia tryptyk późnogotycki 1 połowa XVI wieku i ołtarz główny wykonany około 1630.
Kościół poewangelicki – jeden z rejestrowanych zabytków dawnego miasta, obecnie wsi Biskupiec, w powiecie nowomiejskim, w województwie warmińsko-mazurskim.
Biskupiec, Kwiatowa 14
Kościół świętego Jana Nepomucena i Matki Bożej Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Biskupiec, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do dekanatu Iława-zachód diecezji elbląskiej.
Małdyty, Szkolna 2b
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Małdytach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana 15 sierpnia 1990 roku przez biskupa warmińskiego Edmunda Piszcza. Do parafii należą miejscowości: Małdyty, Zajezierze, Drynki, Fiugajki, Gumniska Wielkie, Leśnica, Pleśno, Sople.
Ostróda, Henryka Sienkiewicza
Kościół ewangelicki w Ostródzie - budowla neogotycka przy ul. Sienkiewicza, obecnie własność Kościoła ewangelicko-metodystycznego, współużytkowany przez parafię ewangelicko-augsburską.
Miłakowo, Kościelna 2
Kościół świętej Elżbiety i świętego Wojciecha – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Orneta archidiecezji warmińskiej. Jeden z rejestrowanych zabytków miasta.
Cerkiew Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie – cerkiew greckokatolicka w Ostródzie, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to świątynia wybudowana od podstaw w latach 2001-2006 przy ulicy Drwęckiej.
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Ostróda - Zachód, w archidiecezji warmińskiej Została utworzona 10 lutego 1860 roku.
Łukta, Kościelna 5
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Łukcie – kościół rzymskokatolicki w Łukcie zbudowany w 1407 roku, z wieżą dobudowaną w 1700. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo warmińsko-mazurskie (pol.). 30 września 2014. .
Kościół poewangelicki – jeden z rejestrowanych zabytków miasta Nowe Miasto Lubawskie, w województwie warmińsko-mazurskim. Znajduje się na Rynku. Obecnie nie pełni już funkcji sakralnych. Znajduje się w nim restauracja i kino.
Ostróda, pl. Tysiąclecia
Kościół św. Dominika Savio w Ostródzie – mieści się przy placu Tysiąclecia Państwa Polskiego. Zbudowany w początkach XIV wieku w stylu romańskim jako kościół misyjny, płacący świętopietrze, a więc uniezależniony od Krzyżaków.
Rezerwat przyrody Jezioro Czarne (Kliniak) położony jest w województwie warmińsko mazurskim w gminie Ostróda, w nadleśnictwie Miłomłyn. Utworzony dla ochrony rzadkiego poryblinu jeziornego (Isoëtes lacustris).
Jezioro Drwęckie - jezioro na Pojezierzu Iławskim, częściowo w granicach Ostródy. Powierzchnia 880,8 ha, głębokość 22,3 m, szerokość 1,1 km, z wyspą o powierzchni 10,8 ha.

Strony