Wysoczyzna Lubartowska - Atrakcje

Strony

Puławy, Czartoryskich 8
Pałac Czartoryskich w Puławach – pałac w Puławach, którego początki sięgają II połowy XVII wieku i związane są z dziejami rodów magnackich: Lubomirskich, Sieniawskich i przede wszystkim Czartoryskich.
Lubartów, Juliusza Słowackiego 6
Bazylika św. Anny w Lubartowie – świątynia budowana w latach 1733-1738, projektu Pawła Antoniego Fontany. Barokowa, murowana, dwuwieżowa, ufundowana przez Pawła Sanguszkę. Budowniczym Fary Lubartowskiej był Tomasz Rezler. Konsekracji świątyni dokonał biskup żmudzki Józef Michał Karp w 1738 roku.
Puławy, Kazimierska 2
Pałac Marynki w Puławach – klasycystyczny pałac z końca XVIII wieku, wchodzący w skład zespołu pałacowo-parkowego przy pałacu Czartoryskich w Puławach.
Ratusz w Opolu Lubelskim – budynek zbudowany w XVIII wieku. Budowla murowana wzniesiona z cegły, otynkowana. Rzut ma zbliżony do kwadratu. Posiada dwie kondygnacje na sklepionych kolebkowo piwnicach. Budowla dwutraktowa. Kondygnacje są oddzielone gzymsem kordonowym, gzyms wieńczący jest profilowany.
Lubartów, Juliusza Słowackiego 8
Nałęczów, Aleja Stanisława Małachowskiego 3
Kościół Przemienienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Ryki diecezji siedleckiej.
Nałęczów, Tadeusza Kościuszki 4
Kock, Plac Anny Jabłonowskiej 15
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku – rzymskokatolicki kościół w Kocku który jest świątynią Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku. Kościół w Kocku jest bliźniaczą świątynią z Kościołem Wniebowzięcia NMP w Woli Osowińskiej.
Rezerwat przyrody Łęg na Kępie – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Puławy, w powiecie puławskim, w województwie lubelskim. Powierzchnia: 4,71 ha (dane nadesłane z nadleśnictwa) Rok utworzenia: 1963

Strony