Poczta w Słupsku – zabytkowy, neogotycki budynek poczty w Słupsku, znajdujący się u zbiegu ulic Łukasiewicza i Mikołajskiej. Budynek poczty głównej wybudowano w 1879 roku.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza w Ustce została utworzona 24 sierpnia 1990. Należy do dekanatu Ustka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny w budowie od 1990, poświęcony 21 października 2007. Mieści się przy ulicy Armii Krajowej.
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku – Kościół został wzniesiony w 1869 r. na starym pogańskim miejscu kultowym (została znaleziona tu płyta kamienna z wyobrażeniem bożka), gdzie po wprowadzeniu chrześcijaństwa postawiono najstarszy kościół Słupska pod ówczesnym wezwaniem św. Piotra.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Gardnie Wielkiej – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Gardna Wielka, w gminie Smołdzino, w powiecie słupskim, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Główczyce diecezji pelplińskiej.
Baszta Czarownic w Słupsku - baszta starego, wybudowanego w okresie od początku XIV do połowy XV wieku obwarowania miasta, które powstało w miejscu wzmiankowanej już w 1325 roku występującej tu palisady.
Parafia pod wezwaniem świętego Jana Bosko – polska rzymskokatolicka parafia w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej z siedzibą w Sycewicach. Została utworzona przez biskupa Wilhelma Plutę 1 czerwca 1951 roku. Położona jest przy drodze krajowej 6 Szczecin – Gdańsk.
Apteka Dworska – zabytkowa kamienica w Słupsku znajdująca się przy Starym Rynku 5. Wybudowana w 1723 lub 1783 r. na piwnicach z XV/XVI wieku, na najszerszej działce w zachodniej pierzei rynku. Fasada o formach przejściowych z baroku do klasycyzmu. Reprezentuje typ budynku mieszkalno-handlowego.
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Słupsku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Krzyża w Słupsku – kościół należący do diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .