Pojezierze Wałeckie - Atrakcje

Strony

Sarcze – jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. czarnkowsko-trzcianeckim, w granicach administracyjnych miasta Trzcianka, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.
Wałcz, Plac Wolności 1
Ratusz w Wałczu – ratusz został wybudowany w 1890 roku. Obecnie jest siedzibą władz miejskich. Mieści się w narożniku Placu Wolności (Rynku). Reprezentuje styl eklektyczny. Jest to budowla dwukondygnacyjna, posiadająca piwnice, na parterze posiada boniowanie.
Zamek w Mirosławcu – zamek rycerski w Mirosławcu znajdujący się obecnie w stanie ruiny. Został wzniesiony w XIV wieku przez ród Wedlów. Na początku XVIII stulecia został zniszczony przez pożar. Zachowały się niewielkie resztki murów przyziemia.
Cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy w Wałczu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew znajduje się przy ulicy Kujawskiej.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Mirosławcu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Mirosławcu, w powiecie wałeckim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Mirosławiec diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Wałcz, Aleja Zdobywców Wału Pomorskiego
Wałcz, pl. Wolności
Kościół Świętego Mikołaja w Wałczu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Wałczu, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Park pałacowy w Trzciance – park z pierwszej połowy XVIII wieku, zlokalizowany około 2 km na południe od centrum Trzcianki, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance - zabytkowy kościół, należący do parafii rzymskokatolickiej pod tym samym wezwaniem, wzniesiony w latach 1914-1915 w stylu neobarokowym, usytuowany w centrum Trzcianki.
Jezioro Stręczyńskie – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. wałeckim, w gminie Wałcz, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.
Jezioro Zamkowe – jezioro w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim, w mieście Wałcz. Charakteryzuje się dość regularną linią brzegową, ma kształt wydłużony o przebiegu północny zachód - południowy wschód. Na północy jezioro wcina się w zabudowę miasta.
Raduń – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. wałeckim, w granicach administracyjnych miasta Wałcz, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.
Wałcz, 12 Lutego 3
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wałczu – cerkiew greckokatolicka w Wałczu, w województwie zachodniopomorskim. Świątynia została wybudowana jako luterańska kaplica szpitalna z dobudowaną doń kostnicą w latach 1923-1924. Reprezentuje styl eklektyczny z przewagą elementów neoromańskich.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlisku została utworzona 19 maja 1951. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1907 roku w stylu neogotyckim nadwiślańskim, poświęcony w 1945. Mieści się pod numerem 19.
Kościół Wszystkich Świętych w Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny, zlokalizowany w Białej (gmina Trzcianka).
Parafia św. Anny w Strącznie została utworzona w 1738 roku. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1864-1868 roku w stylu neogotyckim, poświęcony 26 sierpnia 1868 roku. Mieści się pod numerem 25.

Strony