Podgórze Rzeszowskie - Atrakcje

Strony

Łańcut, Zamkowa 1
Telefon: (17) 225 20 08, 225 20 09, 225 20 10
Zamek w Łańcucie, inaczej Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie – dawna rezydencja magnacka znajdująca się w Łańcucie, w województwie podkarpackim. 1 września 2005 roku zespół zamkowo-parkowy został przez Prezydenta RP wpisany na listę Pomników historii.
Rzeszów, Plac Śreniawitów 3
Zamek w Rzeszowie – jeden z głównych zabytków miasta wybudowany w latach 1902–1906 na miejscu dawnego zamku Lubomirskich. Jest ulokowany pomiędzy aleją Pod Kasztanami, aleją Lubomirskich, ulicą Chopina, placem Śreniawitów oraz ulicą płk. Lisa-Kuli.
Rzeszów, Zalesie, Aleksandra Zelwerowicza 2
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - katolickie sanktuarium obrządku łacińskiego w Rzeszowie na Zalesiu.
Rynek Starego Miasta jest w centrum starówki Rzeszowa. Wychodzi z niego wiele ulic (Kopernika, Słowackiego, Kościuszki, Baldachówka, Przesmyk). W jego obrębie znajduje się wiele sklepików, a przede wszystkim kawiarenek. Odbywają się na nim liczne uroczystości i festiwale miejskie.
Rzeszowski Ratusz jest jedną z najbardziej znanych budowli miasta. Został wybudowany, podobnie jak zamek, przez Mikołaja Spytka Ligęzę, najprawdopodobniej przed końcem XVI wieku.
Rzeszów, Jana Dekerta 2
Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie - zabytkowa, późnobarokowa rezydencja z elementami rokoka, znajdująca się przy alei Lubomirskich w Rzeszowie, w pobliżu zamku. Powstała w latach 90. XVII w.
Parafia św. Stanisława Biskupa w Łańcucie – rzymskokatolicka parafia w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Łańcut I w Łańcucie. Odpust parafialny obchodzony jest 8 maja i 16 lipca.
Rzeszów, Aleja generała Władysława Sikorskiego 29
Katedra Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie, wł. Katedra Rzeszowska Najświętszego Serca Pana Jezusa - kościół przy al. Sikorskiego w południowo-wschodniej części miasta na zaleskich błoniach. Wybudowana jako dziękczynne wotum za 600 lat istnienia diecezji przemyskiej.
Rzeszów, ks. Jałowego 2
Pałac Biskupów Rzeszowskich – pałac zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, przy ulicy ks. Jałowego, wybudowany dla rodziny Karpińskich według projektu Józefa Kwiatkowskiego. Założenie zakładało powstanie historyzującej formy w stylu polskiego dworku.
Rakszawa, Rakszawa Górna 350
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rakszawie Górnej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Żołynia. Erygowana w 1998. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Mieści się pod numerem 350.
Kościół Świętego Krzyża oraz konwent popijarski to zespół budynków rozlokowanych liniowo wzdłuż ulicy 3 Maja w Rzeszowie w Rzeszowie.
Rzeszów, Plac Wolności
Plac Wolności dawniej Rynek Nowego Miasta, Nowy Rynek (niem. Neuer Ring) znajduje się w centrum miasta na trasie przelotowej Alei Piłsudskiego, jest historycznym placem Rzeszowa, powstałym na skutek wybudowania osiedla handlowego tzw. Nowego Miasta (nie mylić z ob.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu – parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Boguchwała.
Rzeszów, Zalesie, Mieczysławy Ćwiklińskiej 1
Boguchwała, Doktora Józefa Tkaczowa 146f
Parafia pw. Świętej Doroty w Markowej - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Łańcut I. Erygowana w 1391. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Mieści się pod numerem 1429.
Dynów, Adama Mickiewicza 8
Parafia Świętego Wawrzyńca w Dynowie – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Dynowie, należąca do dekanatu Dynów w archidiecezji przemyskiej. Kościół został wybudowany w stylu renesansowym, w latach 1604-1617, następnie przebudowywany.
Łańcut, Plac Jana III Sobieskiego 16
Synagoga w Łańcucie – synagoga znajdująca się w Łańcucie przy placu Jana III Sobieskiego 16, w pobliżu zamku Lubomirskich i Potockich. Zbudowana w typie wschodnim bożnica jest jednym z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce.

Strony