Lubelskie - Technika

Strony

Zespół Dworsko Parkowo Kościelny w Woli Osowińskiej – zespół złożony z parku krajobrazowego, niezagospodarowanego dworku, Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny który pełni funkcję kościoła parafialnego Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej, Gorzelni Dworskiej, która
Browar w Zwierzyńcu – zabytkowy browar z początku XIX wieku mieszczący się w Zwierzyńcu. Właścicielem zakładu jest Skarb Państwa, a dzierżawcą – Perła – Browary Lubelskie.
Lublin, Plac Władysława Łokietka
Brama Krakowska - XIV-wieczna brama strzegąca dostępu do Starego Miasta w Lublinie, historyczny symbol grodu. Pozostałość murów obronnych z XIV wieku; zbudowana w stylu gotyckim, w XVIII wieku nadano jej rys barokowy.
Biała Podlaska – stacja kolejowa w Białej Podlaskiej, w województwie lubelskim, w Polsce. Położona jest na międzynarodowej linii kolejowej E 20 Berlin – Moskwa.
Łuków – stacja kolejowa w Łukowie, w województwie lubelskim, w Polsce. Znajduje się przy ulicy Dworcowej 1, w odległości około 2 km od centrum miasta.
Browar Janów Lubelski - browar w Janowie Lubelskim.
Wieża ciśnień na placu Wolności – nie istniejąca obecnie neogotycka wieża ciśnień na placu Wolności (dawniej Bernardyńskim) w Lublinie, wybudowana w latach 1897-1899, zniszczona w 1944 i ostatecznie rozebrana w 1946 roku.
Sadurki – stacja kolejowa w Sadurkach, w województwie lubelskim, w Polsce. Znajdują się tu 2 perony.
Lublin, Bernardyńska 15
Browar Nr 2 w Lublinie - zabytkowy browar w Lublinie założony w 1846 roku przez Karola Rudolfa Vettera na miejscu dawnego klasztoru reformatów. Właścicielem obiektu jest Skarb Państwa, nieruchomość dzierżawi spółka Perła - Browary Lubelskie S.A.
Ruda Opalin – od 2002 roku stacja towarowa w miejscowości Ruda-Opalin na linii kolejowej nr 81, w województwie lubelskim, w Polsce.
Lublin, Bernardyńska 15
Kościół św. Kazimierza w Lublinie – barokowy kościół klasztorny reformatów w Lublinie. Świątynia znajdowała się przy dzisiejszej ul. Bernardyńskiej.

Strony