Kościół św. Floriana - Atrakcje

0

Strony

Żywiec, Browarna 3
Kościół św. Floriana w Żywcu - kościół w Żywcu, przy ul. Browarnej, w dzielnicy Zabłocie, siedziba parafii św. Floriana.
Żywiec, Stolarska
Cmentarz żydowski w Żywcu – znajduje się przy ul. Stolarskiej w dzielnicy Zabłocie, sąsiaduje z cmentarzem katolickim w Zabłociu. Powstał w XIX wieku. Ma powierzchnię 0,5 ha.
Żywiec, Zabłocie, Wesoła
Synagoga Tempel w Żywcu – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Żywcu, w dzielnicy Zabłocie, na rogu dzisiejszych ulic Dworcowej i Wesołej, w pobliżu dworca kolejowego.
Mała Synagoga w Żywcu – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Żywcu, tuż obok pałacu Habsburgów. Synagoga została zbudowana w XIX wieku. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zburzyli synagogę. Po zakończeniu wojny nie została odbudowana.
Pomnik Grunwaldzki w Żywcu – pomnik upamiętniający bitwę pod Grunwaldem, wybudowany w 1910, zniszczony w 1939, odbudowany w 2005. Położony jest w centrum Żywca, w dzielnicy Śródmieście, na Placu Grunwaldzkim pomiędzy ulicami Kościuszki, Handlową i Podwale.
Aleja Legionów (dawniej ulica Wojsk Ochrony Pogranicza) - aleja w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście. Biegnie od ronda położonego nieopodal Placu Grunwaldzkiego skrzyżowania z Aleją Wolności w okolicy Miejskiego Centrum Kultury. Główna część alei ma status drogi powiatowej.
Aleja Wolności w Żywcu - aleja w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście. Biegnie od ronda przy tzw. "Nowym Moście" do placu Grunwaldzkiego. Na odcinku od ul. Kraszewskiego do placu Grunwaldzkiego aleja jest wyłączona z ruchu samochodowego.
Żywiec, Tadeusza Kościuszki 46
Żywiec, Stefana Batorego 18
Żywiec, Aleja Wolności 2
Domek Chiński – zabytkowa altana położona w żywieckim parku, wybudowana w drugiej połowie XVIII wieku przez Wielopolskich, zbudowana w formie Domku Chińskiego, z uwidocznionym ponad dachem herbem Wielopolskich - Starykoń.
Park Miniatur w Żywcu znajduje się w Parku Zamkowym w Żywcu.
Nowy Zamek w Żywcu – klasycystyczny pałac zaprojektowany z polecenia arcyksięcia Albrechta przez Karola Pietschkę, był kilkakrotnie przebudowywany. W latach 1893–1895 powstało nowe skrzydło pokryte szklanym dachem, w którym urządzono sypialnie i pokoje gościnne.
Stary Zamek w Żywcu znajduje się na miejscu średniowiecznego zamku, który został zniszczony w 1477 roku w wyniku akcji militarnej wojsk króla Kazimierza Jagiellończyka przeciwko Komorowskim herbu Korczak, opisanej przez Jana Długosza.

Strony