Włocławek - Atrakcje

Strony

Włocławek, Plac Kopernika 7
Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP we Włocławku - budowla gotycka wznoszona od 1340 r. (poświęcenie kamienia węgielnego), konsekrowana w 1411 r. po ukończeniu korpusu nawowego. Budowa kontynuowana jeszcze w ciągu XV i na pocz. XVI w., do 1526 (ukończenie wieży północnej).
Włocławek, Aleja Fryderyka Chopina
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja we Włocławku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Bydgoszcz diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Włocławek, Tadeusza Kościuszki 2
Kościół św. Stanisława we Włocławku – kościół rzymskokatolicki znajdujący się we Włocławku. Został wzniesiony według projektu Adolfa Buraczewskiego z 1927 roku. Do 1939 r. został ukończony korpus, po 1945 r. kopuła i prezbiterium. Zbudowany w stylu neobarokowym.
Jezioro Czarne – jezioro położone we włocławskiej dzielnicy Wschód Leśny. W czerwcu 2009 roku i lipcu 2010 roku uznane zostało za nadające się do kąpieli.
Włocławek, Karnkowskiego 3
Kościół św. Witalisa we Włocławku, w latach 1330-1411 pełniący funkcję zastępczej katedry, obecnie kościół seminaryjny Wyższego Seminarium Duchownego, jest najstarszym zachowanym zabytkiem Włocławka.
Most im. Edwarda Śmigłego-Rydza we Włocławku – kratownicowy most stalowy na Wiśle, łączący Śródmieście z Zawiślem.
Włocławek, Okrężna 21
Telefon: +48 54 231 91 00
Kościół ewangelicko-augsburski we Włocławku – neogotycka świątynia parafii ewangelicko-augsburskiej. Znajduje się przy ulicy Brzeskiej.
Włocławek, Izabeli Zbiegniewskiej 1
Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego we Włocławku inaczej Płynąca barka to kościół parafialny służący parafii pod tym samym wezwaniem, wybudowany w latach 80.
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku - kościół rzymskokatolicki znajdujący się we Włocławku. Został zbudowany w latach 1981-1992.
Późnogotycki kościół św. Jana Chrzciciela we Włocławku, dawna fara miejska, został zbudowany w 1538 r., na miejscu świątyni opisywanej już w 1065 r. Jego bryła została stopniowo uzupełniona rozbudowami: w 1565 r. powstała od północy kaplica pw. Jedenastu Tysięcy Dziewic, obecnie pw.
Stary Rynek jest jednym z najważniejszych placów Śródmieścia we Włocławku. Przeważająca część zabudowy pochodzi z XIX wieku. Plac objęty jest lokalnym programem rewitalizacji.
Stara Wielka Synagoga we Włocławku – nieistniejąca synagoga znajdująca się we Włocławku przy ulicy Żabiej 14. Budynek, wzniesiony w latach 1847–1854 według projektu budowniczego gubernianego Franciszka Tournelle, został spalony w 1939 roku i ostatecznie wyburzony w 1940 roku.
Plac Wolności (dawniej Nowy Rynek) – od ponad stu lat jeden z najbardziej ruchliwych placów Włocławka. Ma kształt prostokąta o wymiarach około 160×130 metrów. Usytuowany jest u zbiegu 8 ulic, w samym sercu Śródmieścia.
Włocławek, Jana Kilińskiego 3
Wzorcownia – największe we Włocławku centrum handlowo-rozrywkowe.
Rezerwat przyrody Kulin – ścisły, florystyczny rezerwat, założony w 1967 roku na terenie Nadleśnictwa Włocławek, jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych na terenie środkowej Polski. Początkowo powierzchnia rezerwatu wynosiła 15,46 ha, lecz w 2001 roku powiększono jego tereny do 51,16 ha.

Strony