Wielkopolskie - Park zabytkowy

Strony

Park Miejski im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni – zabytkowy park znajdujący się we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Park Szelągowski – zabytkowy park, położony w Poznaniu, na Szelągu, na skarpie doliny Warty, na północ od centrum miasta. Park ten sąsiaduje z terenami zielonymi Cytadeli. Stanowi fragment północnego klina zieleni.
Arboretum w Zielonce – arboretum położone na północny wschód od Poznania w Puszczy Zielonce.
Poznań, Matejki 18
Park Wilsona w Poznaniu – jeden z poznańskich parków.
Park pałacowy w Trzciance – park z pierwszej połowy XVIII wieku, zlokalizowany około 2 km na południe od centrum Trzcianki, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Park Sołacki – jeden z parków publicznych w Poznaniu, w willowej dzielnicy Sołacz. Jego powierzchnia wynosi 14,63 ha. Ma kształt wydłużonej i spłaszczonej przy obu końcach elipsy o szerokości około 250 m. i długości około 1,1 km.
Września, Ignacego Daszyńskiego 1
Park im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Wrześni – zabytkowy park znajdujący się we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Ma powierzchnię około 10 ha. Zarząd nad parkiem sprawuje Urząd Miasta i Gminy we Wrześni.
Park wiejski w Połajewie - zabytkowy park, położony we wsi Połajewo, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Słupca, Parkowa
Park miejski w Słupcy - założony w 1872 roku z inicjatywy władz miejskich Słupcy park, położony we wschodniej części miasta pomiędzy ulicami Warszawską, Parkową i Gajową. W parku znajduje się pomnik Apolinarego Szeluty. Aktualnie trwają intensywne prace nad jego renowacją.
Park Miejski im. Stanisława Staszica - park położony w zachodniej części centrum Piły, na obszarze o powierzchni 11,63 ha. Założony w 1896, jest jednym z najstarszych istniejących parków miejskich w Wielkopolsce.
Poznań, Podgórna
Park Fryderyka Chopina w Poznaniu – najstarszy istniejący park miejski w Poznaniu. Znajduje się przy ul. Podgórnej, na tyłach kolegium jezuickiego (obecnego Urzędu Miasta).
Park Miejski w Kaliszu – park miejski w Kaliszu, w Śródmieściu, na pograniczu Tyńca, Rajskowa i Rypinka, nad Prosną, Swędrnią, Kanałem Bernardyńskim, Kanałem Rypinkowskim i Przekopem, założony w 1798, wielokrotnie powiększany i przekształcany; w XIX wieku uważany za najpiękniejszy polski ogród public
Park Karola Marcinkowskiego (dawniej: Park Schillera, niem. Schillerpark) – zabytkowy park zlokalizowany w Poznaniu przy alei Niepodległości i ul. Towarowej. Obecna nazwa nadana została w 1919.
Park Stanisława Moniuszki w Poznaniu (dawniej Park J.W.Goethego, w latach 1919–21 Park Miejski) – zabytkowy park o powierzchni 2,2 ha położony w Poznaniu, zlokalizowany między ulicami Libelta, Noskowskiego, Chopina i Al. Niepodległości.
Park w Miłosławiu - park w ramach Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Kościelskich w Miłosławiu (powiat wrzesiński, województwo wielkopolskie),
Poznań, Za Cytadelą
Park Cytadela – największy park Poznania o powierzchni ok. 100 ha, zbudowany w latach 1963-1970 na terenie dawnego Fortu Winiary. Nadano mu nazwę: Park-Pomnik Braterstwa Broni i Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. W 1992 roku zmieniono nazwę na Park Cytadela.

Strony