Wielkopolskie - Biblioteki

Kościan, Wrocławska 28a
Dawny kościół ewangelicki w Kościanie znajdował się przy ulicy Wały Żegockiego. Został wybudowany w miejsce starego kościoła parafialnego pod wezwaniem Pana Jezusa pochodzącego z 1666 roku.
Poznań, Ratajczaka 38/40
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu - główna biblioteka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako jedna z 17 w kraju otrzymuje egzemplarz obowiązkowy.
Poznań, pl. Wolnośći 19
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu – biblioteka miejska miasta Poznania, zbudowana w latach 1822–1828 zgodnie z pomysłem i z pieniędzy hrabiego Edwarda Raczyńskiego. Projekt opracował nieznany z nazwiska rzymski architekt lub Francuzi: Ch. Percier i P. F. Fontaine.
Leszno, Aleje Jana Pawła II 14
Dom przedpogrzebowy w Lesznie – znajduje się na cmentarzu żydowskim przy Alejach Jana Pawła II. Jest jednokondygnacyjnym budynkiem z czerwonej cegły, wzniesionym na planie prostokąta i nakrytym czterospadowym dachem. Powstał w końcu XIX wieku. W okresie PRL służył jako galwanizernia.
Poznań, Żydowska 32
Gmach Czytelni Żydowskiej - budynek w Poznaniu na Starym Mieście przy ulicy Żydowskiej 32na rogu z ulicą Dominikańską.
Biblioteka Kórnicka − biblioteka działająca od 1826, założona w Kórniku przez Tytusa Działyńskiego. Jedna z najstarszych bibliotek w Polsce. Od 1953 należy do Polskiej Akademii Nauk.
Leszno, Bolesława Chrobrego 3
Piła, Plac Stanisława Staszica 1