Tarnowskie Góry - Zabytki architektury

Strony

Zamek w Starych Tarnowicach − zabytkowy obiekt w Starych Tarnowicach, dzielnicy Tarnowskich Gór.
Tarnowskie Góry, Powstańców Warszawskich 83
Pałac w Rybnej (nazywany również pałacem Warkoczów) – pałac znajdujący się w Rybnej, dzielnicy Tarnowskich Gór.
Kościół ewangelicki Zbawiciela w Tarnowskich Górach – zabytkowy kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tarnowskich Górach. Budowla wznosi się przy tarnogórskim rynku (nr 12).
Ratusz w Tarnowskich Górach – górujący nad rynkiem w Tarnowskich Górach zabytkowy obiekt architektoniczny.
Kościół św. Anny w Tarnowskich Górach - świątynia w Tarnowskich Górach w dekanacie Tarnowskie Góry .
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Tarnowskich Górach przy ulicy Gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Mieczysława Niedziałkowskiego
Stary kościół Świętego Marcina w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach – jeden z zabytkowych kościołów w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Stare Tarnowice diecezji gliwickiej. Mieści się przy ulicy Niedziałkowskiego, w dzielnicy Stare Tarnowice.
Tarnowskie Góry, Górnicza 7
Dworek Goethego − dworek znajdujący się w Tarnowskich Górach przy ul. Górniczej 7, zbudowany w XVIII wieku jako rezydencja szlachecka.
Pałac w Karłuszowcu – zabytkowy obiekt w Tarnowskich Górach, w dzielnicy Śródmieście. Teren ograniczony ulicą Legionów, ulicą Ogrodową i ulicą Karłuszowiec.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śląskich - należy do dekanatu Stare Tarnowice w diecezji gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Mieczysława Niedziałkowskiego 2
Parafia Świętego Marcina Biskupa i Wyznawcy w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Stare Tarnowice).
Rynek w Tarnowskich Górach – główny plac Tarnowskich Gór.
Tarnowskie Góry, Teofila Królika / Szymały
Synagoga w Tarnowskich Górach – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Tarnowskich Górach przy skrzyżowaniu ulic Teofila Królika i Szymały.
Tarnowskie Góry, Józefa Piłsudskiego 12
Budynek Poczty w Tarnowskich Górach – zabytkowy budynek znajdujący przy ul. marsz. J. Piłsudskiego w Tarnowskich Górach.
Dom Wieprzowskiego – XVII-wieczna zabytkowa kamienica przy rynku staromiejskim w Tarnowskich Górach
Kościół Świętego Mikołaja w Tarnowskich Górach-Reptach Śląskich – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim. Mieści się przy ulicy Witosa, w dzielnicy Repty Śląskie. Należy do dekanatu Stare Tarnowice diecezji gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Rynek 1
Telefon: +48 32 2851312
Dom Sedlaczka - pochodzący z XVI w. zabytkowy budynek znajdujący się przy Rynku w Tarnowskich Górach (Rynek 1).
Dom Petrascha - wybudowany w XVI wieku budynek przy Rynku 2 w Tarnowskich Górach.
Stary Zamek w Tarnowskich Górach – nieistniejący już w swojej pierwotnej formie zamek w Tarnowskich Górach na Górnym Śląsku.
Dom Cochlera - XVII-wieczny zabytkowy budynek w Tarnowskich Górach. Siedziba najstarszej w mieście apteki "Pod Aniołem".

Strony