Synagoga w Jaworznie - Atrakcje

0
Jaworzno, Stanisława Stojałowskiego 4
Synagoga w Jaworznie – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Jaworznie przy ulicy Stanisława Stojałowskiego 4.
Jaworzno, Plac Świętego Jana 16
Kolegiata św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie – murowana jaworznicka świątynia parafialna pochodzi z 1532 roku, ale była wielokrotnie przebudowywana: ostatni raz w latach 90. XX wieku według projektu profesora Wiktora Zina. Od 1997 siedziba Jaworznickiej Kapituły Kolegiackiej.
Pańska Góra – wzgórze w Jaworznie (326,4 m n.p.m.) należący do Pagórów Jaworznickich. Wzgórze położone jest pomiędzy ulicami Obrońców Poczty Gdańskiej, Szpitalnej i Józefa Chełmońskiego, w północno wschodniej części dzielnicy Śródmieście na Osiedlu Pańska Góra.
Równa Góra – wzgórze o wysokości 318 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie. Na szczycie znajduje się krzyż.
Jaworzno, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 9
Parafia Świętej Barbary w Jaworznie-Podłężu - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim św. Wojciecha BM, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1985 roku.
Jaworzno, Bory, Niemcewicza 11
Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaworznie-Borach - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim św. Wojciecha BM, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1980 roku.
Sodowa Góra – wzgórze o wysokości 327 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Góra Piasku, na południowo-wschodnim zboczu znajduje się Rezerwat sasanek.
Jaworzno, Wiejska 42
Parafia Świętego Jana Kantego w Jaworznie-Niedzieliskach - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim NMP Nieustającej Pomocy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1986 roku.
Grodzisko – drugi co wysokości szczyt w Jaworznie (346 m n.p.m.), jak również najwyższy szczyt Pagórów Jaworznickich. W tym właśnie miejscu znajdowała się osada w czasach chrztu Polski, lecz w czasie potopu szwedzkiego została zrównana z ziemią.
Góra Bielana – wzgórze o wysokości 305 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Bory, przy ul. Stromej.
Glinna Góra – wzgórze o wysokości 311 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Bory. Zobacz też: Glinna Góra
Jaworzno, Księdza Jana Sulińskiego 39
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jaworznie-Sobieskim – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim NMP Nieustającej Pomocy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 2006 roku.
Ruda Góra lub Rudna Góra – wzgórze w Jaworznie o wysokości 307 m n.p.m. położone w Pagórach Jaworznickich w północnej części dzielnicy Jeleń.
Rudna Góra – wzgórze o wysokości 307 m n.p.m. Znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Jeleń.