Spichlerz Trupia Czaszka - Atrakcje

0

Strony

Spichlerz Trupia Czaszka – zrujnowany spichlerz na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Mieści się przy ul. Chmielnej. Został wybudowany w XVII i XVIII wieku. Od 1971 roku obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.
Gdańsk, Chmielna 53
Błękitny Baranek (niem. Blaue Lamm), zwany również Wisłoujście (niem. Weichselmünde) – zabytkowy, siedmiopiętrowy spichlerz w Gdańsku, znajdujący się na Wyspie Spichrzów przy ul. Chmielnej 53. Jest jedynym spichlerzem na Wyspie Spichrzów, który dobrze przetrwał zniszczenia II wojny światowej.
Ulica Toruńska (niem. Thornsche Gasse) – ulica w Gdańsku, na Starym Przedmieściu i Dolnym Mieście. Bierze swój początek przy skrzyżowaniu z ul. Okopową, przebiega na wschód ku Dolnemu Miastu przecinając Motławę i Nową Motławę.
Gdańsk, Kotwiczników 20
Baszta Kotwiczników (niem. Ankerschmiedeturm) – zabytkowa baszta warowna w Gdańsku, znajdująca się w Głównym Mieście nad Starą Motławą, w pobliżu Podwala Przedmiejskiego.
Gdańsk, Stare Przedmieście, Żabi Kruk 2
Kościół św. Piotra i Pawła – kościół w Gdańsku, przy ulicy Żabi Kruk. Jest on historyczną farą Starego Przedmieścia. Należy do grupy największych kościołów gotyckich w Gdańsku. W latach 1622-1945 był głównym kościołem gdańskich ewangelików reformowanych.
Brama Krowia (niem. Kuhtor) – zabytkowa, jedna z najstarszych bram wodnych w Gdańsku. Umiejscowiona jest nad Motławą, u wylotu ul. Ogarnej. Umożliwia komunikację, poprzez most Krowi, z Wyspą Spichrzów.
Ulica Chmielna (niem. Hopfengasse) – ulica biegnąca w całości na Wyspie Spichrzów. Bierze początek na mostku przy ulicy Toruńskiej, w środku biegu zostaje przecięta przez Podwale Przedmiejskie. Kończy się w zrujnowanej części Wyspy Spichrzów, przechodząc w krótką (ok. 50 m) ulicę Pożarniczą.
Spichlerz Arka Noego – zrujnowany spichlerz na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Mieści się przy ul. Żytniej. Został zbudowany w 1660 roku. Od 1959 roku obiekt widnieje w rejestrze zabytków. Sąsiaduje ze spichrzem Kuźnia.
Spichlerz Kuźnia – zrujnowany spichlerz na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Mieści się przy ulicy Żytniej. Został zbudowany w XVI wieku. Zachowane ruiny spichlerza od 1959 roku widnieją w rejestrze zabytków. Sąsiaduje ze spichrzem Arka Noego.
Gdańsk, Długi Targ 19
Hotel Radisson Blu – pięciogwiazdkowy hotel w Gdańsku, zlokalizowany w obrębie historycznego zespołu miejskiego - Głównego Miasta, przy reprezentacyjnej Drodze Królewskiej - przy Długim Targu, oddalony od Dworca Głównego o 1,5 km.
Gdańsk, Długi Targ 20
Dom przy Długim Targu 20 w Gdańsku – kamienica mieszczańska wzniesiona w 1680 r., z fasadą barokową o rzadkim w Gdańsku, bogatym wystroju.
Gdańsk, Długi Targ 24
Brama Zielona Głównego Miasta (niem. Grünes Tor, dawniej Brama Kogi) – prawdopodobnie najstarsza z bram wodnych Gdańska, wzmiankowana w roku 1357. Brama Zielona to pierwszy w Gdańsku przykład manieryzmu niderlandzkiego, stylu, który nadał miastu charakterystyczne piętno.
Gdańsk, Żabi Kruk 15
Baszta pod Zrębem, nazywana też Basztą Atutową – zabytkowabaszta znajdująca się na Starym Przedmieściu w Gdańsku.
Dom pod Złotą Gołębicą – zabytkowa kamienica w Gdańsku. Mieści się w Głównym Mieście przy ul. Ogarnej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. . ↑
Gdańsk, Stągiewna
Stągwie Mleczne (niem. Milchkannentor) – zabytkowa brama miejska na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.

Strony