Schronisko PTTK na Hali Miziowej - Atrakcje

0
Schronisko PTTK na Hali Miziowej położone jest na wysokości 1330 m n.p.m., na stokach Pilska. Jest popularnym celem wycieczek turystycznych, a w zimie centrum ośrodku narciarskiego Gliwickiej Agencji Turystycznej.
Kopiec (1391 m) – mało wybitny szczyt górski w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w grzbiecie nad Halą Miziową, pomiędzy wierzchołkami Góra Pięciu Kopców (1543 m) i Munczolik (1353 m).
Skałki lub Skałka (1253 m) – szczyt górski w północnym grzbiecie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Grzbiet ten oddziela dolinę potoku Buczynka od doliny potoku Sopotnia. Skałki mają charakter mało wybitnego grzbietu i znajdują się pomiędzy Kopcem (1391 m) a Buczynką (1215 m).
Rezerwat przyrody Pilsko – rezerwat przyrody na obszarze gminy Jeleśnia w powiecie żywieckim w województwie śląskim. Jego zalążki utworzono w 1971 r., miał na celu ochronę górnoreglowego boru świerkowego na wschodnim stoku Pilska, obejmującego powierzchnię ponad 15,14 ha.
Czarny Groń – szczyt górski w Beskidzie Żywieckim wchodzący w skład masywu Pilska, o wysokości 1122 m n.p.m., położony na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Stoki i szczyt porośnięte lasem świerkowym. Czarny Groń tworzy masyw rozdzielający dolinę potoku Buczynka od doliny potoku Szczyrbok.
Góra Pięciu Kopców (1543 m) – niższy wierzchołek Pilska w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w grzbiecie Babia Góra – Trzy Kopce, przez który przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny oddzielający zlewnię Morza Bałtyckiego od Morza Czarnego.
Pilsko (słow. Pilsko) – drugi po Babiej Górze co do wysokości szczyt górski w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w Grupie Pilska. Często nazwą Pilsko obejmuje się nie tylko jego główną kulminację (1557 m), w całości leżącą po stronie słowackiej, ale również cały masyw.
Buczynka lub Góra Huńców (1205 m) – szczyt górski w Grupie Pilska w w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w północnym grzbiecie Pilska oddzielającym dolinę potoku Buczynka od doliny potoku Sopotnia.
Munczolik lub Sypurzeń (1356 m) – szczyt w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim (na Słowacji są Oravské Beskydy). Znajduje się w głównym grzbiecie Beskidu Żywieckiego pomiędzy Kopcem (1391 m) a Przełęczą Cudzichową (ok. 1300 m) oddzielającą go od Palenicy (1343 m).
Szlakówka (1092 m) – szczyt w masywie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w bocznym, niskim grzbiecie, który od Skałek (1253 m) opada w północno-wschodnim kierunku do doliny Glinnej. Grzbiet ten oddziela dolinę potoku Buczynka od doliny innego potoku bez nazwy (obydwa są dopływami Glinnej).
Uszczawne Wyżne lub Gawory (1145 m) – szczyt w północnym grzbiecie Pilska w Beskidzie Żywieckim. Grzbiet ten oddziela dolinę potoku Buczynka od doliny potoku Sopotnia. Stoki oraz szczyt porośnięte lasem świerkowym. Na zboczach liczne źródła zasilające okoliczne potoki.
Przełęcz Cudzichowa (ok. 1300 m) – przełęcz w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim (na Słowacji są Oravské Beskydy), położona między szczytami Palenicy (Szyproń) (1343 m) i Munczolika (Sypurzeń) (1356 m).
Palenica (1343 m) – szczyt w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim (na Słowacji są Oravské Beskydy). Znajduje się w głównym grzbiecie Beskidu Żywieckiego pomiędzy Trzema Kopcami| (1216 m) a Przełęczą Cudzichową (ok. 1300 m) oddzielającą Palenicę od Munczolika zwanego też Sypurzeniem(1356 m).
Uszczawne Niżne, także Malorka lub Malarka (1051 m) – szczyt w Grupie Pilska w Beskidzie Żywieckim, położony na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Wraz z Uszczawnem Wyżnem tworzy masyw Uszczawnego rozdzielający dolinę potoku Buczynka od doliny potoku Sopotnia.