Sanktuarium św. Floriana - Atrakcje

0

Strony

Parafia św. Floriana w Chorzowie – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Floriana w Chorzowie.
Chorzów, Wolności 53
Parafia dekanatu chorzowskiego leżąca w centrum Chorzowa.
Ulica Wolności w Chorzowie – główna ulica w centrum Chorzowa, usytuowana południkowo prowadząca od Rynku w Chorzowie w kierunku południowym aż do Świętochłowic. Ulica jest długa na 1,98 km i w większości jest deptakiem wyłączonym z ruchu kołowego.
Chorzów, Powstańców 25
Muzeum w Chorzowie jest instytucją muzealną, w której zgromadzono zabytki historyczne i etnograficzne z Górnego Śląska.
Chorzów, Wolności
Synagoga w Chorzowie – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Chorzowie przy ulicy Wolności.
Chorzów, Powstańców 13
Kościół imienia księdza Marcina Lutra w Chorzowie – jeden z zabytkowych kościołów w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do parafii ewangelicko-Augsburskiej. Mieści się przy ulicy Powstańców.
Chorzów, Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 104
Parafia i kościół Ducha Świętego w Chorzowie − rzymskokatolicka parafia znajdująca się w mieście Chorzów, przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 104.
Kościół Świętej Barbary w Chorzowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Chorzów archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy 3 Maja.
Willa Wallisów - zabytkowa willa należąca początkowo do rodziny nauczycielskiej - Wallisów. Wybudowana w latach 20. XX wieku. Po II wojnie światowej w budynku mieściła się siedziba Komitetu Miejskiego PZPR. Obecnie mieści się tam siedziba Banku Zachodniego WBK oraz Urząd Stanu Cywilnego.
Chorzów, Wolności 2
Gmach poczty w Chorzowie – zabytkowy budynek znajdujący przy ul. Pocztowej w Chorzowie, obok rynku.

Strony