Sanktuarium Matki Dobrej Rady i Mądrości Serca - Atrakcje

0
Kaplica Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady w Sulistrowiczkach (Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady) – rzymskokatolicka kaplica filialna parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowiczkach, w gminie Sobótka, wotum 46.
Rezerwat przyrody Łąka Sulistrowicka – rezerwat florystyczny, położony na północny wschód od Raduni, powyżej wsi Sulistrowiczki. Zajmuje powierzchnię 26,4 ha. Jego flora odznacza się znacznym bogactwem gatunkowym (237 gatunków roślin naczyniowych) i dużą różnorodnością.
Rezerwat Góra Radunia – założony w 1958 roku rezerwat florystyczny na górze Radunia, w gminie Sobótka, powiecie wrocławskim, woj. dolnośląskim. Obejmuje szczytowe partie Raduni o łącznej powierzchni 44,18 ha.
Przełęcz Słupicka (320 m n.p.m.) – przełęcz w południowo-zachodniej Polsce, w Masywie Ślęży, na Przedgórzu Sudeckim. Przełęcz położona jest na obszarze Ślężańskiego Parku Krajobrazowego na południowy wschód od miejscowości Sulistrowiczki.
Radunia, niem. Geiersberg (po wojnie nazywana Sępią Górą) – drugi wyodrębniający się szczyt w Masywie Ślęży i wznoszący się na wysokość 573 m n.p.m. Na zboczach góry na wysokości ok. 325 m n.p.m. ma swoje źródło rzeka Czarna Woda.
Przełęcz Tąpadła (384 m n.p.m.) – przełęcz w Masywie Ślęży na Przedgórzu Sudeckim, oddzielająca Ślężę od Raduni. Obecna nazwa przełęczy pochodzi z 1945 roku. Przez przełęcz przebiega granica obszarów o różnej budowie geologicznej – Ślęża zbudowana jest z gabra, a Radunia z serpentynitów.
Sulistrowice, Jagiellońska 19
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach – znajduje się w dekanacie Sobótka w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 2002 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. dr Ryszard Staszak Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg., Kap. hon. Ojca św..
Ślęża (łac. Monte Silentii XIII w., w latach 1945-1948 Sobótka, niem. Zobtenberg – dokładne tł. Góra Sobótka) – najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego, wznoszący się na wysokość 718 m n.p.m.
Dom Turysty PTTK na Ślęży - obiekt turystyczny (do niedawna schronisko turystyczne) położony na szczycie Ślęży, na wysokości 718 metrów n.p.m., noszący imię Romana Zmorskiego.
Rezerwat przyrody "Góra Ślęża" – rezerwat przyrody utworzony na podstawie Zarządzenia Ministra Leśnictwa z dnia 15 lutego 1954 r. Zajmuje powierzchnię 141,4 ha. Położony jest w obrębie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego i obejmuje szczyt Ślęży.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży – zabytkowy kościół pomocniczy Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach, znajdujący się na szczycie Ślęża.
Rezerwat Archeologiczny w Będkowicach – rezerwat obejmujący wczesnośredniowieczny zespół osadniczy, składający się z cmentarzyska kurhanowego (VIII-IX w.) i grodziska (VIII-XI w.). Znajdują się w nim również ślady osady (VIII-XIII w.) wraz z dwiema zrekonstruowanymi chatami.
Przełęcz Sulistrowicka (280 m n.p.m.) – przełęcz w południowo-zachodniej Polsce, w Masywie Ślęży, na Przedgórzu Sudeckim. Przełęcz położona jest na obszarze Ślężańskiego Parku Krajobrazowego na południowy wschód od miejscowości Sulistrowice, na Wzgórzach Oleszeńskich.
Dwór w Tąpadłej – wybudowany w Tąpadłej.