Rynek w Sanoku - Atrakcje

0

Strony

Rynek w Sanoku – kwadratowy rynek w centrum Sanoka.
Kamienica przy ul. Rynek 14 w Sanoku – kamienica położona na Rynku w Sanoku. Pierwotnie na początku XX wieku właścicielem domu był dr Artur Goldhammer. W okresie II Rzeczypospolitej w kamienicy mieściło się starostwo powiatowe.
Ratusz w Sanoku – budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Pierwotnie siedzibę ratusza stanowił budynek pod adresem Rynek 16. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Kamienica przy ul. Rynek 18 w Sanoku, tzw. Borczykówka – kamienica położona na Rynku w Sanoku. Znajduje się na wschodniej pierzei Rynku. Północną stroną przylega do ratusza. Południowa część graniczy z nieruchomością należącą do kościoła franciszkanów.
Sanok, Rynek10 10
Mała Synagoga w Sanoku, zwana też Sadogórska lub Dom Modlitwy – synagoga w Sanoku. Budynek jest zlokalizowany pod adresem Rynek 10. Jego elewacja frontowa wychodzi na Rynek, zaś tylna jest położona od ulicy Zamkowej (w przeszłości naprzeciwko nieistniejącej obecnie głównej synagogi).
Ratusz w Sanoku – pierwotny budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Stanowił siedzibę ratusza w Sanoku, który przeniesiono do budynku pod adresem Rynek 1. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Sanok, Franciszkańska 5
Synagoga Jad Charuzim w Sanoku (z hebr. Sprawna Ręka bądź Zręczna Dłoń) – synagoga znajdująca się w Sanoku przy ulicy Franciszkańskiej 5. Jest położona tuż obok klasztoru franciszkańskiego. Jest jedną z dwóch zachowanych, wolno stojących synagog w mieście.
Sanok, Franciszkańska 7
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Pocieszenia w Sanoku – rzymskokatolicka parafia z siedzibą w Sanoku, należąca do dekanatu Sanok I diecezji przemyskiej. Parafia istnieje w Kościele i klasztorze Franciszkanów w Sanoku. Obejmuje swoim zasięgiem dzielnicę Sanoka, Błonie.
Plac św. Jana w Sanoku – kwadratowy plac w centrum Sanoka.
Pomnik Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym za Polskę – pomnik w Sanoku. Znajduje się na Placu św. Jana. W przybliżeniu w tym miejscu stał w latach 1902–1941 pierwszy sanocki Pomnik Tadeusza Kościuszki.
Sanok, Franciszkańska 7
Kościół i klasztor Franciszkanów w Sanoku − neoromański kościół i zespół klasztorny w Sanoku. Podlega franciszkańskiej Prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie
Sanok, Cerkiewna 6
Synagoga w Sanoku – była synagoga znajdująca się w Sanoku przy ulicy Cerkiewnej 6. Synagoga została zbudowana pod koniec XIX wieku. Była to kamienica z prywatną kaplicą żydowską (salą modlitwy). Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali synagogę.
Sanok, Plac Świętego Jana 1
Willa rodziny Zaleskich w Sanoku – willa położona przy placu św. Jana 1 w Sanoku.
Plac św. Michała w Sanoku (dawniej Plac Mansjonarski, Plac Pokoju, Mały Rynek) – plac w centrum Sanoka.
Zajazd w Sanoku przy ul. Zamkowej 2 – XVIII-wieczny budynek położony przy ul. Zamkowej 2 w Sanoku. Wraz z budynkiem Willi Zaleskich stanowi północną pierzeję placu św. Jana. Określenie Zajazd stanowi tradycyjną nazwę budynku
Stary cmentarz w Sanoku – nieistniejący, wyznaniowy, rzymskokatolicki cmentarz grzebalny kościoła pw. Michała Archanioła w Sanoku.
Sanok, Plac Świętego Michała 6
Dom mansjonarski w Sanoku, zwany też Dom Mansjonarzy – XVIII-wieczny budynek mansjonarski położony na Placu św. Michała w Sanoku.
Sanok, pl. św. Michała
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku − neoromańska świątynia parafii rzymskokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku mieszcząca się przy placu św. Michała, potocznie zwana Farą.
Ławeczka Józefa Szwejka w Sanoku – pomnik w Sanoku przy ulicy 3 Maja, stanowiący obecnie fragment szlaku turystycznego Śladami dobrego wojaka Szwejka. Upamiętnia postać Józefa Szwejka z powieści Jaroslava Haška pt. Przygody dobrego wojaka Szwejka. W Sanoku rozgrywały się epizody akcji powieści.
Sanok, Zamkowa 2
Podkarpackie Centrum Sztuki Współczesnej im. Zdzisława Beksińskiego w Sanoku – galeria sztuki współczesnej znajdująca się w dobudowanym skrzydle sanockiego zamku.

Strony