Ratusz Starego Miasta - Atrakcje

0

Strony

Ratusz Starego Miasta w Warszawie – nieistniejący budynek ratusza Starej Warszawy, funkcjonujący w okresie od XV do początku XIX wieku, który znajdował się pośrodku rynku Starego Miasta.
Ulica Jezuicka w Warszawie, św. Jana, Kanonicza, Zamkowa - jedna z ulic warszawskiego Starego Miasta, biegnąca od Rynku Starego Miasta do placu Kanonie. Wytyczona podczas lokacji miasta.
Ulica Dawna w Warszawie − jedna z ulic warszawskiego Starego Miasta, biegnąca od ulicy Brzozowej do ul. Jezuickiej.
Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela – katedra archidiecezji warszawskiej znajdująca się na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Świętojańskiej 8. Jedna z najstarszych świątyń Warszawy.
Warszawa, Rynek Starego Miasta 3
Kościół Matki Bożej Łaskawej (Patronki Warszawy) – kościół znajdujący się na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Świętojańskiej 10. Mieści się tu Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, w której czci się intronizowany i koronowany obraz Matki Bożej Łaskawej.
Ulica Dziekania w Warszawie – ulica warszawskiego Starego Miasta, biegnąca wzdłuż katedry św. Jana od placyku tworzonego przez ul. Kanonię do ul. Świętojańskiej.
Pałac Dziekana – jedyny budynek znajdujący się przy ulicy Dziekania na Starym Mieście w Warszawie. Ulicę tę wytyczono wzdłuż południowego boku katedry św. Jana Chrzciciela.
Ulica Celna w Warszawie - ulica warszawskiego Starego Miasta, biegnąca od Rynku Starego Miasta i ul. Jezuickiej do ul. Brzozowej. Obecna nazwa, nadana w 1833, nawiązuje do Komory Celnej znajdującej się w tamtym czasie u wylotu ulicy Bugaj.
Warszawa, Rynek Starego Miasta 7
Warszawa, Rynek Starego Miasta 1
Warszawa, Rynek Starego Miasta 2
Kamienica Burbachowska, Winklerowska, Stary Konwikt – czterokondygnacyjna, trzytraktowa narożna kamienica o trójspadowym dachu znajdująca się przy Rynku Starego Miasta nr 2 w Warszawie (róg ul. Celnej). Obecnie w kamienicy znajduje się Staromiejski Dom Kultury.
Warszawa, Rynek Starego Miasta 9
Kamienica Długoszowa, Długoszowska, Długoszewska, dom Hermanowski – kamienica wzniesiona w pierwszej połowie XV wieku, znajdująca się przy Rynku Starego Miasta nr 9 w Warszawie.
Warszawa, Rynek Starego Miasta 11
Warszawa, Rynek Nowego Miasta 5/7
Telefon: 516 953 331
Warszawa, Rynek Starego Miasta 5

Strony