Poznań - Dwory

Poznań, Sióstr Misjonarek 5
Pałac w Morasku – powstała w 1857 roku neorenesansowa willa pałacowa w stylu eklektycznym. Znajduje się w północnej części Poznania, Morasko, przy ulicy Sióstr Misjonarek 5. Pałac przylega do późnobarokowego XVIII-wiecznego dworu, wybudowanego dla Ignacego Korwina Bieńkowskiego.
Poznań, Piotrowo, Sypniewo 10
Dwór na Piotrowie – parterowy dwór z 1907 zlokalizowany na Piotrowie w Poznaniu w dolinie Kopla.
Poznań, Sióstr Misjonarek 10a
Poznań, Pokrzywno, Pokrzywno 2
Dwór na Pokrzywnie – dawny dwór, zlokalizowany w Poznaniu, na Pokrzywnie, przy ul. Pokrzywno 2, w bezpośrednim sąsiedztwie torowisk stacji Poznań Franowo. Obecnie stanowi własność zgromadzenia Elżbietanek.
Dwór na Rudniczem – dwór, zlokalizowany w Poznaniu, na Rudniczem, przy ul. Wykopy, w sąsiedztwie Szacht i dawnej huty miedzi. Obecnie stanowi własność prywatną.
Poznań, Szyperska 9
Dwór przy ul. Szyperskiej – podmiejska siedziba mieszczańska, jeden z nielicznych zachowanych przykładów XVIII-wiecznego budownictwa realizowanego na przedpolu murów miejskich Poznania. Obiekt zlokalizowany jest w Poznaniu, w północnej części Garbar, przy ul.
Poznań, Krzesiny 13
Dwór na Krzesinach – dawny dwór, zlokalizowany w Poznaniu, na Krzesinach, przy ul. Krzesiny 13. Jest to jedyny w Poznaniu dwór w stylu neogotyckim.