Powiat żagański - Religia

Strony

Szprotawa, Koszarowa 13
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Szprotawie – cerkiew greckokatolicka w Szprotawie, w województwie lubuskim. Jest to świątynia mieszcząca się w budynku pokoszarowym z początku XX wieku (poświęcona 21 sierpnia 1993). Mieści się przy ulicy Koszarowej 13.
Żagań, pl. Słowiański
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żaganiu – rzymskokatolicki kościół filialny należący do żagańskiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mieści się w Żaganiu, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Żagań diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Kościół Świętego Krzyża w Żaganiu – rzymskokatolicki kościół filialny należący do żagańskiej parafii św. Józefa. Mieści się w Żaganiu, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Żagań diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny położony jest na najwyższym punkcie miejskiego centrum. Pierwsza wzmianka o kościele pochodzi z 1260.
Kościół ewangelicki w Szprotawie – został wzniesiony na fundamentach zamku książęcego. Prace budowlane zaczęły się w roku 1744. Gruz po starym zamku został wykorzystany do zasypania starej fosy. Fragmenty średniowiecznych murów zamkowych zostały wykorzystane do budowy nowych ścian świątyni.
Żagań, Armii Krajowej
Kościół Świętego Ducha w Żaganiu – rzymskokatolicki kościół filialny należący do żagańskiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mieści się w Żaganiu, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Żagań diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Małomice, Marii Skłodowskiej-Curie 6
Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Małomicach – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie lubuskim diecezji wrocławskiej. Msze św. sprawowane są w niedzielę o godzinie 10:00.
Kościół Świętego Wawrzyńca w Gozdnicy – rzymskokatolicki kościół parafialny w Gozdnicy, w powiecie żagańskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Łęknica diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Mieści się przy ulicy Kombatantów.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małomicach - parafialny kościół w Małomicach przy ulicy Kościelnej.
Żagań, Wojska Polskiego 6a
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Żaganiu – kościół parafialny należący do dekanatu lubuskiego Kościoła Polskokatolickiego w RP. Mieści się w Żaganiu, w województwie lubuskim.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Iłowej – rzymskokatolicki kościół parafialny w Iłowej, w powiecie żagańskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Żagań diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Mieści się przy ulicy Żagańskiej.

Strony