Powiat włoszczowski - Miejsce kultu

Oleszno, Kielecka 6
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olesznie – parafia rzymskokatolicka w Olesznie. Erygowana w 1643 roku. Należy do dekanatu włoszczowskiego diecezji kieleckiej.
Parafia Świętej Małgorzaty w Moskorzewie – parafia rzymskokatolicka w Moskorzewie (diecezja kielecka, dekanat szczekociński). Erygowana w 1334. Mieści się pod numerem 182. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Secemin, Kościelna 3
Kościół świętej Katarzyny i świętego Jana Apostoła w Seceminie – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w dawnym mieście, obecnie wsi gminnej Secemin, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu koniecpolskiego diecezji kieleckiej.
Kurzelów, Henryka Sienkiewicza 3
Kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP ufundowana około 1360 roku z inicjatywy arcybiskupa Jarosława Bogoria Skotnickiego; zastosowane ciekawe rozwiązanie architektoniczne (sklepienie opiera się na jednym filarze); gotycka chrzcielnica z 1414; obok kościoła drewniana dzwonnica z przełomu XVII i XVIII wieku.
Krasocin, KsiędzaTeodora Urbańskiego 5
Kościół parafialny pw. św. Doroty i św. Tekli w Krasocinie - kościół budowany w latach 1853-1856. Pod względem architektonicznym jest to przykład bardzo opóźnionego i uproszczonego klasycyzmu.
Włoszczowa, Partyzantów 3
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Włoszczowie – kościół z XVII wieku, rozbudowany w XIX.
Czarnca, Stefana Czarnieckiego 26
Kościół wczesnobarokowy pw.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bebelnie - drewniany kościół o konstrukcji zrębowej, ufundowany przez Antoniego i Karola Bystrzonowskich i wzniesiony w 1745 roku. Został rozbudowany w roku 1901. Jest to budowla jednonawowa.
Kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła. Parafia powstała najprawdopodobniej na przełomie XV i XVI wieku, należała kiedyś do archidiakonatu kurzelowskiego. Według Liber beneficiorum Jana Łaskiego w Stanowiskach znajdował się kościół parafialny murowany z kamienia, pod wezwaniem Św.