Powiat toruński - Miejsce kultu

Strony

Konkatedra Świętej Trójcy w Chełmży – dawna katedra biskupstwa chełmińskiego. Od 1982 roku Bazylika mniejsza a od 1994 roku konkatedra diecezji toruńskiej.
Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kiełbasinie – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Chełmża, z siedzibą w Kiełbasinie
Kościół św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej – katolicka świątynia parafialna w miejscowości Zławieś Wielka. Wzniesiono ją u schyłku XIX wieku jako kościół ewangelicki. Należy do parafii św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku – świątynia rzymskokatolicka należąca do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku. Pierwotnie była kościołem ewangelickim. Jest wpisana na rejestru zabytków.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej i Świętego Wacława w Lubiczu Górnym – rzymskokatolicka parafia położona we wsi Lubicz Górny. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat lubicki). Odpust parafialny odbywa się 26 sierpnia i 28 września. Proboszcz ks prał. Bogumił Leszcz.
Parafia Świętego Bartłomieja w Czernikowie - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Choceń. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat czernikowski). Odpust parafialny odbywa się we wspomnienie Świętego Bartłomieja - 24 sierpnia. Proboszcz ks. dr Piotr Siołkowski
Kościół św. Jana Chrzciciela w Świerczynkach, gotycki kościół wiejski z przełomu XIII i XIV w.
Obrowo, Szkolna 10
Parafia Miłosierdzia Bożego w Obrowie - rzymskokatolicka parafia położona we wsi Obrowie. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat lubicki). Odpust parafialny odbywa się w 2 niedzielę wielkanocną - Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Proboszcz ks prał. Tadeusz Lewandowski.
Czternastowieczny, gotycki kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bierzgłowie – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ulicy Ks.
Kościół św. Mikołaja w Chełmży – gotycki (przed przebudową romański) kościół z połowy XII w., odbudowany po 1422 i przebudowany w XIX w., dawna fara miejska Chełmży, w latach 1827-1945 kościół ewangelicki.

Strony