Powiat tarnowski - Cmentarze

Strony

Ciężkowice, Partyzantów
Cmentarz wojenny nr 141 - Ciężkowice-Rakutowa - Austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu IV Łużna.
Cmentarz wojenny nr 216 w Mikołajowicach – cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Roberta Motkę. Spoczywa tam 7 żołnierzy austro-węgierskich znanych z nazwiska.
Cmentarz wojenny nr 137 w Ciężkowicach – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 160 w Tuchowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 212 – Bobrowniki Małe – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu VIII Brzesko.
Cmentarz wojenny nr 198 w Błoniu – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. W siedmiu grobach zbiorowych i 297 pojedynczych pochowano tu 208 żołnierzy austro-węgierskich i 104 żołnierzy rosyjskich.
Cmentarz wojenny nr 170 w Łowczowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. W dwóch grobach zbiorowych i 14 pojedynczych pochowano tu ośmiu żołnierzy austro-węgierskich i 16 żołnierzy rosyjskich.
Cmentarz wojenny nr 158 Tuchów-Garbek – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zwany również cmentarzem w Mesznej Opackiej. Położony przy drodze Tuchów - Rychwałd na skraju Księżego Lasu.
Cmentarz wojenny nr 206 - Pogórska Wola – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu VI Tarnów.
Cmentarz wojenny nr 33 - Szerzyny – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Johanna Jagera znajdujący się w okolicach wsi Szerzyny w powiecie tarnowskim, w gminie Szerzyny. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Cmentarz wojenny nr 294 w Zakliczynie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 258 - Biskupice Radłowskie Zawodzie – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Johanna Watzala, znajdujący się we opodal wsi Biskupice Radłowskie w powiecie tarnowskim, w gminie Radłów.
Cmentarz wojenny nr 293 – Zakliczyn – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się w Zakliczynie w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Zakliczyn. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Cmentarz wojenny nr 253 - Żabno – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu VII Dąbrowa Tarnowska.
Cmentarz wojenny nr 283 w Łętowicach – cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Roberta Motkę. Spoczywa tam 2 żołnierzy austro-węgierskich i 15 niemieckich. Cmentarz znajduje się w centrum wsi tuż przy drodze prowadzącej do Bogumiłowic po lewej stronie.
Cmentarz wojenny nr 269 - Niwka – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Roberta Motkę, znajdujący się w miejscowości Niwka w powiecie tarnowskim, w gminie Radłów. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Cmentarz wojenny nr 150 - Chojnik – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Henricha Scholza, znajdujący się we opodal wsi Chojnik w powiecie tarnowskim, w gminie Gromnik. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Cmentarz wojenny nr 171 - Łowczówek - zwany także Cmentarzem legionistów polskich w Łowczówku. Położony jest północnym stoku wzgórza Kopaliny (398 m), nad drogą Łowczów – Rychwałd.
Cmentarz wojenny nr 174 w Zabłędzy - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. Zajmuje powierzchnię 134 m². W jednym grobie masowym i 12 pojedynczych pochowano tu 35 żołnierzy rosyjskich. Cmentarz znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 977.
Cmentarz wojenny nr 184 w Brzozowej – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. Zajmuje powierzchnię ok. 200 m². Przy wejściu znajduje się kapliczka. W 7 grobach zbiorowych i 24 pojedynczych pochowano tu 78 żołnierzy austro-węgierskich i 25 rosyjskich.

Strony