Powiat szczycieński - Zabytki architektury

Strony

Parafia Świętej Marii Magdaleny w Rozogach – rzymskokatolicka parafia w Rozogach, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Rozogi. Została utworzona w 29 czerwca 1982.
Szczytno, Poznańska
Zamek w Szczytnie – zamek zlokalizowany pomiędzy jeziorami: Długim i Domowym Małym, przy ulicy Henryka Sienkiewicza, zachowany częściowo w formie ruiny.
Ratusz w Pasymiu – neogotycki budynek z niewielką wieżą w stylu renesansowym. Wybudowany w latach 1854-1855 w miejscu dawnego średniowiecznego ratusza. Zaprojektowany przez Karla Junlera.
Wieża ciśnień w Pasymiu – wieża wodna znajdująca się w Pasymiu przy ulicy Pocztowej, wybudowana w 1911 roku wraz z przybudówką, w której niegdyś mieściła łaźnia miejska. W 2000 została wpisana do Rejestru Zabytków.
Pasym, Księdza Walentego Barczewskiego 3
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pasymiu – kościół w Pasymiu, zbudowany w latach 1873-1876 w stylu neogotyckim. Zbudowany wspólnymi siłami miejscowych katolików i ewangelików, został konsekrowany w 1884 roku. W 1901 utworzono parafię. Świątynia mieści się przy ul. ks. Barczewskiego 3.
Szczytno, Konopnickiej
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie – kościół w Szczytnie, zbudowany w latach 1897-1899 w stylu neogotyckim. Nieprzerwanie należy do wspólnoty katolickiej. Mieści się przy ul. Konopnickiej 72. Od 1984 widnieje w rejestrze zabytków.
Szczytno, Warszawska 1
Kościół ewangelicko-augsburski w Szczytnie – kościół parafialny należący do diecezji mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Szczytno, Marii Konopnickiej 16
Szczytno, Henryka Sienkiewicza 3
Kościół Chrześcijan Baptystów w Szczytnie – kościół baptystyczny w Szczytnie, zbudowany w roku 1904 w stylu neogotyckim. Mieści się przy ul. Sienkiewicza 3. Od 1994 widnieje w rejestrze zabytków.
Pasym, Jedności Słowiańskiej 3
Kościół ewangelicko-augsburski w Pasymiu – jeden z rejestrowanych zabytków miasta Pasymia, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do diecezji mazurskiej kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Strony