Powiat szczecinecki - Zabytki sakralne

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – neogotycka świątynia znajdująca się w Szczecinku przy ulicy 3 Maja, zbudowana w latach 1905-1908 według projektu berlińskiego architekta O. Hossfelda, pod nadzorem inspektora budowlanego D.A. Schäfera jako kościół ewangelicki pw. Św.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wierzchowie została utworzona w 1951 roku. Należy do dekanatu Bobolice diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVIII wieku, poświęcony w 1946 roku. Mieści się pod numerem 42.
Cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy w Szczecinku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół parafialny w Grzmiącej - kościół wybudowany w 1600 roku, przebudowany w 1768 roku, restaurowany w XIX wieku. Do 1945 roku kościół był świątynią protestancką. Po 1945 roku otrzymał nowe powołanie i przeszedł pod zarząd parafii rzymskokatolickiej.
Barwice, Plac Wolności 8
Kościół Świętego Stefana w Barwicach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Barwicach, w powiecie szczecineckim, w województwie zachodniopomorskim. Mieści się przy Placu Wolności. Należy do dekanatu Barwice.
Kościół Świętego Ducha w Szczecinku - świątynia wybudowana w 1923 w stylu neoromańskim według projektu inż. K. Kuhna staraniem katolików, nazywany Polskim Kościołem. 20 grudnia 1923 roku kościół konsekrował kardynał Adolf Bertram z Wrocławia. Do 1945 jedyny kościół katolicki w mieście.
Biały Bór, Plac Strażacki 3
Kościół świętego Michała Archanioła w Białym Borze – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do dekanatu Bobolice i parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Białym Borze w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.