Powiat sieradzki - Zabytki architektury

Strony

Warta, Rynek im. Władysława Reymonta 1
Ratusz w Warcie - warcki ratusz został wybudowany w 1842 roku. Mieści się przy południowej pierzei rynku. Obecnie jest siedzibą władz miejskich.
Sieradz, Kolegiacka 11
Kolegiata Wszystkich Świętych w Sieradzu – gotycki kościół farny z 1370, przebudowany w XVII wieku. Wystrój wnętrza głównie barokowy i rokokowy, kilka rzeźb gotyckich, w dekoracji ołtarza głównego (połowa XVIII wieku) herb ziemi sieradzkiej .
Kościół Wniebowzięcia NMP w Warcie to należąca do OO. Bernardynów świątynia, miejsce kultu Sługi Bożego Rafała z Proszowic.
Synagoga w Sieradzu – synagoga znajdująca się w Sieradzu przy ulicy Wodnej 7.
Kościół pw. św. Stanisława i św. Wojciecha – kościół parafialny parafii św. Wojciecha i św. Stanisława w Burzeninie. Kościół znajduje się w południowej części Burzenina, nieopodal rynku, przy ulicy Kościelnej.
Kościół Świętego Ducha w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół cmentarny znajdujący się w Sieradzu, w województwie łódzkim.
Klonowa, Ks. Józefa Dalaka 1
Parafia Przemienienia Pańskiego w Klonowej - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Lututów diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1828. Mieści się przy ulicy Ks. Józefa Dalaka. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Kościół pw. Świętego Walentego - drewniany kościół, znajdujący się Kłocku.
Sieradz, Tadeusza Kościuszki 19
Kościół Chrystusa Odkupiciela i Najświętszego Imienia Maryi w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół parafialny i garnizonowy należący do Śląskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Znajduje się w Sieradzu, w województwie łódzkim.
Warta, Kaliska 3
Kościół świętego Mikołaja Biskupa – rzymskokatolicki kościół parafialny (jeden z dwóch w mieście) należący do dekanatu warckiego diecezji włocławskiej.

Strony