Powiat przeworski - Architektura

Strony

Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku – kompleks budynków (w tym pałac, oranżeria i inne) w Przeworsku. Kompleks znajdujące się na terenie parku w stylu angielskim. Zespół był wznoszony przez rodzinę Lubomirskich.
Sieniawa, Tadeusza Kościuszki 32
Pałac w Sieniawie – zbudowany przez hetmana wielkiego koronnego Adama Mikołaja Sieniawskiego na początku XVIII w. Dzisiejszy wygląd uzyskał podczas przebudowy z lat 1881-1883 dokonanej przez Czartoryskich.
Bazylika pw. Ducha Świętego - bazylika kolegiacka w Przeworsku, dawny kościół i klasztor Bożogrobców.
Obecny budynek ratusza pochodzi z połowy XVII wieku. Nad budynkiem ratusza wznosi się potężna wieża, zawdzięczająca swój kształt przebudowie w 1909 roku. Ratusz mieści się pośrodku Rynku.
Przeworsk, Marszałka Józefa Piłsudskiego 4
Kamienica Pretoriusa Przeworsku - kamienica znajdująca się w Przeworsku przy ul. Piłsudskiego 4 (w chwili wzniesienia obiektu ul. Krakowska 6). Właścicielem i inicjatorem wzniesienia budynku był bogaty mieszczanin - Michał Pretorius - jedyny ewangelik w ówczesnym Przeworsku.
Przeworsk, Kościelna 2
Kamienica Miejska nr 2 w Przeworsku - zabytkowa kamienica znajdująca się w Przeworsku przy ul. Kościelnej 2.
Pomnik Chrystusa Króla w Przeworsku – pomnik zlokalizowany w Przeworsku, przy ul. Kościelnej, na terenie dziedzińca Bazyliki Mniejszej pw. Ducha Świętego.
Przeworsk, Bernardyńska 5
Dom Ćwierzów w Przeworsku - XVIII-wieczny zabytkowy dom parterowy, zlokalizowany przy ul. Bernardyńskiej 5 w Przeworsku.
Przeworsk, Piłsudskiego 8
Gmach "Sokoła" w Przeworsku - budynek w Przeworsku znajdujący się przy ul. Piłsudskiego 8.
Przeworsk, Bernardyńska 3
Dom Ćwierzów w Przeworsku - XVIII-wieczny zabytkowy dom parterowy, zlokalizowany przy ul. Bernardyńskiej 3 w Przeworsku.
Przeworsk, Krakowska 11
Kasa Zaliczkowa i Urząd Podatkowy w Przeworsku - budynek w Przeworsku, przy ul. Krakowskiej 11 (w chwili wzniesienia ul. Kolejowa).
Budynek Szkoły Męskiej w Przeworsku (obecnie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku) – zabytkowy budynek w Przeworsku znajdujący się przy ul. Szkolnej 6.

Strony