Powiat ostrzeszowski - Atrakcje

Strony

Ratusz w Ostrzeszowie – budynek powstał w 1840 roku na fundamentach wcześniejszego. Obecnie siedziba Urzędu Stanu Cywilnego i Muzeum Regionalnego im. Władysława Golusa.
Parafia Chrystusa Króla w Marszałkach - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Grabów diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1950. Mieści się pod numerem 15a. Prowadzą ją księża Salezjanie.
Rezerwat przyrody Jodły Ostrzeszowskie - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Doruchów, powiecie ostrzeszowskim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 8,06 ha. Został utworzony w 1963 roku w celu ochrony boru mieszanego z jodłą pospolitą (Abies alba) na granicy jej zasięgu.
Kościół ewangelicki w Pisarzowicach – świątynia ewangelicka w miejscowości Pisarzowice (niem. Schreibersdorf). Obecnie jest w zaawansowanym stanie zrujnowania.
Doruchów, Kościelna 22
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Doruchowie - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1415. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Ostrzeszowie - najstarszy kościoł rzymskokatolicki w mieście Ostrzeszów. Mieści się przy ulicy Farnej. Należy do dekanatu Ostrzeszów.
Ostrzeszów, św. Mikołaja
Kościół Świętego Mikołaja w Ostrzeszowie – rzymskokatolicki kościół filialny należący do ostrzeszowskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Mieści się w Ostrzeszowie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej.
Cmentarz żydowski w Grabowie nad Prosną – kirkut został założony w 1817. Mieścił się przy drodze z Grabowa do Ostrowa Wielkopolskiego. Miał powierzchnię 0,14 ha. W 1939 kirkut został zniszczony przez nazistów. Zachował się tylko jeden nagrobek oraz fragment muru otaczającego cmentarz.
Kościół Chrystusa Króla w Ostrzeszowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Ostrzeszów, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów. Mieści się przy ulicy Zamkowej.
Rezerwat przyrody Niwa - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Sieroszewice, w powiecie ostrowskim, w województwie wielkopolskim. Utworzony został 28 stycznia 1959 roku w celu ochrony boru mieszanego z udziałem świerku na północnej granicy występowania naturalnego.
Ostrzeszów, Kaliska 7/9
Telefon: +48627309550
Kościół Świętego Mikołaja w Parzynowie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Parzynów, w gminie Kobyla Góra, w powiecie ostrzeszowskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej.

Strony