Powiat ostrowiecki - Zabytki architektury

Strony

Zamek w Ćmielowie - niezachowany zamek we Ćmielowie w Małopolsce.
Kolegiata św. Michała Archanioła w Ostrowcu – kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła ulokowany w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Podniesiony do godności kolegiaty 12 czerwca 2000.
Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Stanisława Kostki w Bodzechowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ostrowiec Świętokrzyski. Parafia erygowana w 1950 z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Denkowie.
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie – jedna z 10 parafii rzymskokatolickich dekanatu siennieńskiego diecezji radomskiej.
Ostrowiec Świętokrzyski, Księcia Józefa Poniatowskiego 4
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu – drewniany kościół wybudowany w Ostrowcu Świętokrzyskim w 1932 roku. Nazywany kościołem fabrycznym lub popularnie w Ostrowcu kościółkiem. Znajduje się pomiędzy ulicami Sandomierską a Poniatowskiego na Osiedlu Hutniczym.
Ćmielów, Ostrowiecka 36
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie - parafialny kościół rzymskokatolicki znajdujący się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ożarów.
Kościół św. Stanisława w Ostrowcu – kościół parafialny pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika zlokalizowany w dzielnicy Denków, Ostrowca Świętokrzyskiego.
Szewna, Plac księdza infułata Marcina Popiela 2
Parafia Świętego Mikołaja w Szewnej – parafia rzymskokatolicka w Szewnej (diecezja sandomierska, dekanat Szewna). Erygowana przed 1326 r. W XV w. parafia wymieniana jako przynależna do klucza kunowskiego dóbr biskupów krakowskich. W 1614 r. z parafii wydzielono parafię św.
Parafia Świętego Wojciecha w Mominie – parafia rzymskokatolicka w Mominie (diecezja sandomierska, dekanat Szewna). Erygowana w 1325 r., jednakże kościół istniał już w XI w. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Kunów, Kościelna 19
Kościół świętego Władysława w Kunowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Kunów, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Szewna diecezji sandomierskiej.

Strony