Powiat opolski - Atrakcje

Strony

Ratusz w Opolu Lubelskim – budynek zbudowany w XVIII wieku. Budowla murowana wzniesiona z cegły, otynkowana. Rzut ma zbliżony do kwadratu. Posiada dwie kondygnacje na sklepionych kolebkowo piwnicach. Budowla dwutraktowa. Kondygnacje są oddzielone gzymsem kordonowym, gzyms wieńczący jest profilowany.
Parafia Świętego Tomasza Apostoła i Świętego Stanisława w Piotrawinie - parafia rzymskokatolicka w Piotrawinie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Opole Lubelskie. Została erygowana w 1050. Mieści się pod numerem 94. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Krowia Wyspa – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gmin Wilków oraz Kazimierz Dolny w województwie lubelskim. powierzchnia: 62,30 ha (dane nadesłane z nadleśnictwa) rok utworzenia: 1991
Wrzelowiec, Kościelna 4
Kościół świętej Trójcy – rzymskokatolicki kościół parafialny (parafia Świętej Trójcy w Kluczkowicach) należący do dekanatu Opole Lubelskie archidiecezji lubelskiej.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Opole Lubelskie archidiecezji lubelskiej.
Ruiny kościoła Matki Boskiej Loretańskiej – ruiny kościoła pojezuickiego znajdujące się w Chodlu, w województwie lubelskim.
Cmentarz wojenny w Darowne – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie opolskim, w gminie Opole Lubelskie. Cmentarz usytuowany jest na północny wschód od wsi, obok leśnej drogi, kiedyś na skraju lasu. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 700 m² o wymiarach około 28 na 25 m.
Kościół Zwiastowania Pańskiego w Boiskach – świątynia rzymskokatolicka parafii Zwiastowania Pańskiego w Boiskach.
Cmentarz wojenny w Adelinie – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Adelinie w województwie lubelskim, w powiecie opolskim, w gminie Chodel.
Chodel, Kościelna 21
Kościół Trójcy Świętej i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Bełżyce archidiecezji lubelskiej.
Cmentarz wojenny w Borowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie opolskim, w gminie Chodel. Cmentarz usytuowany jest na zachód od wsi kilkadziesiąt metrów od drogi na Chodel, na skraju lasu. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 3200 m² o wymiarach około 55 na 60 m.

Strony