Powiat kościerski - Zbiorniki wodne

Strony

Chądzie – śródleśne jezioro rynnowe na Równinie Tucholskiej w kompleksie leśnym Borów Tucholskich, na granicy gmin Stara Kiszewa i Kościerzyna (powiatu kościerskiego województwa pomorskiego).
Czyste Jezioro (kasz. Jezoro Czësté) - jezioro w woj. pomorskim, w pow. kościerskim, w gminie Karsin, leżące na Równinie Charzykowskiej
Psinko - jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Nowa Karczma na Pojezierzu Kaszubskim, na południe od wsi Grabówko. Ogólna powierzchnia: 13,09 ha
Długie Jezioro (kaszb. Jezoro Dłudżé) – jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Kaszubskim w gminie Kościerzyna powiatu kościerskiego (województwo pomorskie). Najbliższą miejscowością jest znajdujące się na zachód od jeziora Skorzewo.
Jezioro Gostomskie - przepływowe jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim (powiat kościerski, województwo pomorskie). Przez jezioro przepływa rzeka Borowa łącząc akwen z położonym na wschodzie jeziorem Borowym. Nad zachodnim brzegiem jeziora znajduje się wieś kaszubska Gostomko.
Kozielnia – przepływowe jezioro rynnowe na Równinie Tucholskiej w kompleksie leśnym Borów Tucholskich, w gminie Stara Kiszewa, powiat kościerski, województwo pomorskie ("Obszar Chroniony Krajobrazu Doliny Wierzycy") na wysokości 126,5 m n.p.m..
Sominko - jezioro na Równinie Charzykowskiej (powiat kościerski, województwo pomorskie). Powierzchnia całkowita jeziora wynosi 37,27 ha. W pobliżu jeziora przebiega turystyczny Szlak Kaszubski.
Jezioro Sobąckie (Sobackie) (kaszb. Jezoro Sobącczé) – jezioro przepływowe jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim ("Polaszkowski Obszar Chronionego Krajobrazu") w powiecie kościerskim (województwo pomorskie) na wysokości 135 m n.p.m. Powierzchnia całkowita: 91,1 ha, maksymalna głębokość: 28,4 m.
Barkocińskie Jezioro (kasz. Jezoro Barkòczëńsczé) – przepływowe jezioro wytopiskowe w Polsce położone na Pojezierzu Kaszubskim w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Nowa Karczma. Jezioro znajduje się na obszarze wsi Nowy Barkoczyn.
Będomińskie Jezioro (kasz. Jezoro Bãdomińsczé Wiôldżé) – jezioro wytopiskowe położone na Pojezierzu Kaszubskim na obszarze gminy Nowa Karczma.
Jezioro Graniczne – jezioro w woj. pomorskim, w pow. kościerskim, w gminie Kościerzyna.
Brzeźno (kaszb. Brzézeńsczé Jezoro) - jezioro rynnowe w Polsce położone w Borach Tucholskich w województwie pomorskim, w powiatach kościerskim i chojnickim, w gminach Brusy i Dziemiany na południowo-zachodnim skraju Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na obszarze Zaborów.
Drzęczno (Drzęszczno) – śródleśne jezioro rynnowe na Równinie Tucholskiej w kompleksie leśnym BorówTucholskich (w gminie Stara Kiszewa powiatu kościerskiego województwa pomorskiego). Drzęczno znajduje się na leśnym obszarze Borów Tucholskich przy turystycznym Szlaku Kamiennych Kręgów.
Jezioro Łąkie – przepływowe jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim, na południowy zachód od wsi Przywidz w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Przywidz.
Pani – jezioro w Polsce w powiecie kościerskim (województwo pomorskie) w gminie Stara Kiszewa, połączone ciekiem wodnym z jeziorem Struga. Okolice jeziora to miejsce przenikania się dwóch regionów Pomorza: Kaszub i Kociewia. Ogólna powierzchnia: 8,7 ha.
Deka – jezioro na Pojezierzu Starogardzkim w powiecie kościerskim (województwo pomorskie) na pograniczu kaszubsko-kociewskim. Wschodni brzeg jeziora sąsiaduje z większym kompleksem leśnym. Powierzchnia całkowita: 10,82 ha
Czerwonko – przepływowe jezioro rynnowe położone na skraju Równiny Tucholskiej w kompleksie leśnym Borów Tucholskich, w powiecie kościerskim województwa pomorskiego na wysokości 126,5 m n.p.m.
Czyżon – przepływowe jezioro wytopiskowe w Polsce na skraju Równiny Tucholskiej, w powiecie kościerskim województwa pomorskiego w gminie Stara Kiszewa, na północ od Jeziora Wielkiego. Jezioro jest porośnięte trzcinami i połączone małą strugą z rzeką Wierzycą.
Motowęże (także spotykane pod nazwą Małowęże) – bezodpływowe jezioro w Polsce położone w Borach Tucholskich w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminach Dziemiany i Karsin na południowo-zachodnim skraju Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na obszarze Zaborów.
Wielkie Sarnowicze - jezioro rynnowe na Równinie Charzykowskiej (powiat kościerski, województwo pomorskie) na obszarze Borów Tucholskich w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Dziemiany. Powierzchnia całkowita jeziora wynosi 34,11 ha.

Strony