Powiat konecki - Zabytki architektury

Strony

Modliszewice, Piotrkowska 28
Dwór obronny w Modliszewicach – częściowo zrujnowany renesansowy dwór obronny z XVI wieku, znajdujący się w centralnej części wsi Modliszewice w powiecie koneckim w województwie świętokrzyskim.
Ruiny zamku lub dworu z początku XVII w. w Fałkowie, stojące na wzniesieniu, otoczone fosą wypełnioną wodą. Zachowane mury pierwszego piętra z oknami i bramą wjazdową oraz piwnice. Do zamku prowadził drewniany most zwodzony.
Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej – sanktuarium położone w Czarnej w powiecie koneckim w województwie świętokrzyskim.
Fałków, Plac Kościelny 1
Kościół Świętej Trójcy w Fałkowie – kościół położony we wsi Fałków, którego patronem jest Trójca Święta oraz Matka Boża Szkaplerzna. Kościół zbudowano w 1920 r. na najwyżej położonym miejscu wsi. Ołtarz zwrócony jest ku wschodowi.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi gminnej Radoszyce, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.
Końskie, Księdza Józefa Granata 8
Kolegiata św. Mikołaja w Końskich - kościół późnogotycki wybudowany w latach 1492-1520 na miejscu kościoła romańskiego ufundowanego przez Iwo Odrowąża.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy – jedna z 11 parafii rzymskokatolickich dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Wawrzyńca w Niekłaniu Wielkim - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Niekłaniu Wielkim. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Końskie, Browarna 28
Kościół świętej Anny i świętego Jana Chrzciciela w Końskich – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Końskie, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu koneckiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Jacka i św. Katarzyny w Odrowążu – Jedna z 8 parafii rzymskokatolickich dekanatu czarneckiego diecezji radomskiej. Erygowana w 1300 roku.
Parafia św. Barbary w Krasnej - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Krasnej. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Gowarczów, Kościelna 1
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gowarczowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Gowarczów, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu koneckiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Wawrzyńca w Lipie – jedna z 11 parafii rzymskokatolickich dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.
Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kazanowie – rzymskokatolicka parafia w Nowym Kazanowie, należąca do dekanatu koneckiego w diecezji radomskiej. W kościele parafialnym znajdują się również kaplice św. Franciszka i św. Antoniego.
Czermno, Kościelna 1
Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia NMP i św. Mikołaja w Czermnie – jedna z 8 parafii dekanatu przedborskiego diecezji radomskiej.

Strony