Powiat kłodzki - Inne atrakcje

Strony

Nowa Ruda, Mikołaja Kopernika 8
Willa rodziny Rose w Nowej Rudzie – znajduje się w parku przy ul. Mikołaja Kopernika 8. Willa należała do właścicieli wydawnictwa - rodziny Rose. Budynek został wzniesiony w 1886 r., w stylu budownictwa ceglanego, odnoszącego się do architektury średniowiecza, renesansu oraz manieryzmu.
Ogród Bajek w Międzygórzu – rodzaj skansenu - niezwykłej, wieloletniej kolekcji drewnianych rzeźb przedstawiających bajkowe postacie i miejsca. Niemal stuletnia kolekcja usytuowana jest na wysokości ok. 780 m n.p.m. i zajmuje 0,23 hektara.
Kłodzko, Noworudzka 2
Galeria Twierdza Kłodzka – centrum handlowe Galeria (Twierdza I) wraz z parkiem handlowym (Twierdza II) zlokalizowane przy ulicy Noworudzkiej i ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kłodzku. Położone w północno-wschodniej części miasta na Leszczynach.
Stare Miasto (niem.: Altstadt) – najstarsza i zabytkowa część Kłodzka, znajdująca się w centrum miasta powstała w X wieku z rozwijającego się podgrodzia i osady targowej.
Kłodzko, Szpitalna 1-3
Szpital Powiatowy w Kłodzku - największy i obecnie jedyny szpital w Kłodzku, znajdujący się w jego północno-wschodniej części, na Jurandowie, przy ul. Szpitalnej 1a. Jego organem założycielskim jest Zarząd Powiatu Kłodzkiego, którego obszar jest jego terenem działalności.
Stronie Śląskie, Tadeusza Kościuszki
Stronie Śląskie – stacja kolejowa przy ul. Kościuszki 18 w Stroniu Śląskim, w województwie dolnośląskim, w Polsce.
Kłodzko, Plac Chrobrego 19
Dom Towarowy "Sezam" w Kłodzku (dawniej: Kaufhaus Gustav Glüksmann) - jeden ze starszych domów towarowych w Kłodzku, położony na Rynku przy placu Bolesława Chrobrego 19.
Cmentarz Komunalny w Lądku-Zdroju (niem.: Katolische Friedhof in Bad Landeck) – jeden z dwóch cmentarzy w Lądku-Zdroju, położony przy ulicy Śnieżnej 10.
Fort Wilhelma w pobliżu wsi Huta w Górach Bystrzyckich został wzniesiony z rozkazu Fryderyka Wilhelma II. Powstał w latach 1790-1795 jako fort detaszowany (wydzielony) w ramach prac fortyfikacyjnych mających zabezpieczyć granicę Śląska przed wojskami austriackimi.
Nowa Ruda, Obozowa 4
Maszynownia szybu „Lech” w Nowej Rudzie – budynek z 1890 r. na terenie pola Piast byłej Kopalni Węgla Kamiennego Nowa Ruda, pierwotnie z parową maszyną wyciągową o mocy 18 KM. Razem z Muzeum Górnictwa, wieżą szybu „Anna” i piecami szybowowymi stanowią relikty kopalni.
Międzylesie, Sobieskiego 2-4
Domy Tkaczy – dwa pozostałe z zespołu siedmiu drewniano–murowanych domów w Międzylesiu.
Domaszków, Międzyleska 18
Nowa Ruda, Obozowa 4
Nadszybie z wieżą szybu „Anna” w Nowej Rudzie – budynek z 1898 r. na terenie pola Piast byłej Kopalni Węgla Kamiennego Nowa Ruda. Razem z Muzeum Górnictwa, piecami szybowowymi i maszynownią szybu „Lech” stanowią relikty kopalni.
Błędne Skały (niem. Wilde Löcher) – zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt (skalne miasto), położony w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Stołowych.
Nowa Ruda, Obozowa 4
Piece szybowe w Nowej Rudzie – bateria pieców nr 28-32 do prażenia łupku ogniotrwałego na terenie pola Piast, byłej Kopalni Węgla Kamiennego Nowa Ruda, z lat 1898-1899. Razem z Muzeum Górnictwa, wieżą szybu „Anna” i maszynownią szybu „Lech” stanowią relikty kopalni.

Strony