Powiat kamieński - Zabytki architektury

Strony

Kamień Pomorski, Plac Katedralny 8
Konkatedra Najświętszej Marii Panny, św. Jana Chrzciciela i św. Faustyny w Kamieniu Pomorskim – kościół parafii rzymskokatolickiej św. Ottona w Kamieniu Pomorskim. Historyczna katedra diecezji pomorskiej.
Wieża Zamkowa - część dawnego zamku biskupów kamieńskich, w zachodniej części Golczewa, na przesmyku między jeziorami: Szczuczym i Okonim, przy drodze nr "108" (Parłówko–Płoty).
Kamień Pomorski, Plac Katedralny 7
Pałac biskupi w Kamieniu Pomorskim – późnogotycki dwór kurii biskupiej usytuowany przy placu Katedralnym w Kamieniu Pomorskim.
Ratusz w Kamieniu Pomorskim – gotycki ratusz miejski w Kamieniu Pomorskim Obecnie w ratuszu mieszczą się biura urzędu miejskiego.
Gotycka baszta z XIV wieku przylegająca do bramy miejskiej, obecnie siedziba Muzeum Kamieni.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jarszewie – późnogotycki kościół z zachowanym niemal w komplecie wyposażeniem z XVII w. Kościół znajduje się w Jarszewie koło Kamienia Pomorskiego.
Kościół św. Mikołaja w Kamieniu Pomorskim - zabytkowy kościół filialny w Kamieniu Pomorskim.
Wolin, Wojska Polskiego 3
Kolegiata św. Mikołaja Biskupa – kościół parafialny w Wolinie wybudowany u schyłku XIII wieku. Jest to halowa, trójnawowa ceglana budowla gotycka w formie pseudobazyliki.
Zespól dworski w Uninie obejmuje  XVIII-wieczny dwór oraz stare zabudowania gospodarcze o numerach: A, 1, 4, 5, 7 oraz obiekty folwarczne: dom, stajnię, oborę i powozownię.
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP – kościół parafialny w Trzebieszewie, w województwie zachodniopomorskim. Wybudowany w roku 1446. Obecnie msze odprawiane są w niedzielę o godzinie 10 i w czwartek o 18.

Strony